Nawigacje samochodowe

Na nawigację wcale nie musisz wydawać połowy wypłaty. Oto trzy pomysły na niedrogiego własnego pilota, który doprowadzi Cię w najdalszy zakątek Polski. I nawigowanie to niejedyna zaleta takiego urządzenia.  

MapaMap i AutoMapa
MapaMap i AutoMapa

Do 100 zł

REKLAMA

Ze smartfona
Jeśli korzystasz z tego urządzenia na co dzień, ściągnij na nie nawigację. Jeżeli chcesz być nawigowany bez używania internetu, możesz wybrać np. Automapę. Przetestuj ją przez 7 dni za 3,99 zł, potem przyjdzie Ci opłacić licencję na kolejne 7, 90 lub 365 dni za odpowiednio 10, 37 lub 90 zł (wersja PL, wersja EU kosztuje 17, 60 lub 150 zł).

Za friko
W smartfonie czy na tablecie możesz skorzystać z darmowego Google Maps, które nie tylko doprowadzi Cię na miejsce, ale pokaże budynek do którego zmierzasz (dodatek StreetView). Minus – pracuje online i pobierając dane z sieci obciąża rachunek za telefon. Chyba że planujesz trasę wcześniej – opcjonalnie pozwala na zapisanie wybranego obszaru mapy na kartę pamięci i korzystanie offline.

Do 200 zł

Nawigacja akcesoryjna
Zalety w porównaniu ze smartfonem – nie obciąża jego baterii i nie przeszkadza jej to, że ktoś do Ciebie zadzwoni. Podstawowa wada – trzeba pamiętać, by zabrać ją z domu. Pokazany niżej Lark Freebird 50,9 z ekranem o przekątnej 5 cali kosztuje niewiele więcej niż roczna licencja Automapy na Europę – 179 zł (www.ceneo.pl). Ma wgraną mapę Lark- Map, którą producent aktualizuje cztery razy do roku (koszt aktualizacji 9,76 zł). Gdy nie potrzebujesz go do nawigowania, posłuży jako zabawiacz dla dzieci – można obejrzeć na nim film lub odtworzyć muzykę.

Nie za mała
Najtańsze urządzenia do nawigacji znajdziesz w cenie ok. 150 zł. Ale uważaj – zwykle mają ekran o przekątnej do 4,3” – to za mało, by mówić o komforcie użytkowania. Minimum to 5 cali.

Do 500 zł

Najwszechstronniej na tablecie
Za 449 złotych kupisz tablet Kiano Road GPS /DVBT, który ma ekran o przekątnej 7 cali i oprócz nawigowania może pełnić funkcję multimedialnego centrum rozrywki. Dostępny jest z aplikacją nawigacyjną MapaMap z bezterminową licencją – będziesz mógł zaktualizować mapy bezpłatnie w dowolnym momencie. Sprzęt działa w oparciu o system operacyjny Android, dzięki czemu można ściągnąć na niego całe mnóstwo gier i aplikacji z play.google.com. Jakby tego było mało, urządzenie ma wbudowany tuner DVBT, a w zestawie zewnętrzną antenę, więc pozwala na odbiór sygnału telewizyjnego. I w przeciwieństwie do urządzenia przeznaczonego wyłącznie do nawigacji, przyda się nie tylko w aucie.

Uchwyć go
Kupując tablet zwróć uwagę, czy w zestawie znajduje się uchwyt samochodowy. Bez niego korzystanie z nawigacji będzie mocno utrudnione. Kiano Road ma go w komplecie.

REKLAMA