Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowa Panamera na bezpiecznych oponach

Porsche Panamera Porsche Panamera

Proces dostosowawczy obejmował nie tylko wielogodzinne symulacje komputerowe i obliczenia matematyczne ale także uzyskanie bezcennej wiedzy po pokonaniu tysięcy kilometrów tras testowych na rożnych nawierzchniach europejskich dróg, autostrad i torów wyścigowych. Limitowana seria specjalnych opon dla Porsche nosi oznaczenie o symbolu "N0" występujące po nazwie produktu, aby odróżnić je od standardowej wersji ContiSportContact 3. Na przedniej osi Porsche Panamera znajdą się opony w rozmiarze 255/45 ZR 19 (100Y), podczas gdy na tył powędrują opony 285/40 ZR 19 (103Y). Porsche zaakceptowało także alternatywne rozmiary 245/50 ZR 18 (100Y) i 275/45 ZR 18 (103Y) dla Panamery, które również będą nosić wyróżnienie "N0".

Sportowe opony Continental zatwierdzone przez Porsche muszą spełniać najwyższe wymagania stawiane przez czołowego producenta sportowych aut. Dodatkowym wyzwaniem dla konstruktorów z Hanoweru był fakt, iż wymagania względem komfortu i oporów toczenia opon dla nowej Panamery, nie mogły być wprowadzone kosztem sportowej charakterystyki prowadzenia aut marki Porsche.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 415 360 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Najnowsze Porsche Panamera zadebiutuje wyposażone w opony Continental. Specjaliści z Ośrodka Badawczo - Rozwojowego w Hanowerze zmodyfikowali opony ContiSportContact 3, z myślą o parametrach nowego samochodu sportowego.
    auto motor i sport, 2009-06-15 11:39:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij