Nowa edycja Zielonego Przewodnika Michelin po Polsce

Michelin
Zielony Przewodnik Michelin „Polska"

Przewodnik podzielono na trzy części:
1.Organizacja podróży - Zawiera krótkie opisy poszczególnych regionów, praktyczne informacje oraz kalendarz regionalnych świąt i festiwali.
2. O kraju - Przedstawia historię, kulturę, życie społeczne, gospodarcze i polityczne współczesnej Polski.
3. Odkrywanie Polski - Opisuje atrakcje turystyczne oraz praktyczne wskazówki, co zjeść, gdzie przenocować, jak podróżować, a nawet co i gdzie kupić.

Każde miejsce opisane w przewodniku - obiekt turystyczny, hotel, restauracja czy sklep - zostało sprawdzone przez francuskich i polskich podróżników, którzy zbierali informacje do publikacji. Wszystkie atrakcje turystyczne polecane w przewodniku Michelin otrzymały ocenę od zera do trzech gwiazdek, przy czym trzy gwiazdki oznaczają miejsca unikatowe, które należy koniecznie odwiedzić. Dzięki systemowi gwiazdek turysta otrzymuje cenną, praktyczną wskazówkę, na co należy zwrócić uwagę i co zobaczyć w pierwszej kolejności, np. gdy dysponuje niewielką ilością czasu na zwiedzanie.

W przewodniku wyróżniono łącznie ponad 1000 atrakcji, z czego blisko 60 otrzymało aż trzy gwiazdki. Zdaniem ekspertów najwięcej trzygwiazdkowych obiektów w Polsce znajduje się w Krakowie. W publikacji podano także adresy licznych hoteli, restauracji, pubów i kawiarni. Przewodnik zawiera również ponad 300 fotografii i 40 map.

Autorzy przewodnika umieścili w nim również informację o Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego - w Polsce sieć jest najbardziej rozbudowana w regionie Warmii i Mazur.


Zielony Przewodnik Michelin "Polska" jest dostępny w księgarniach w całym kraju. Ma 576 stron i kosztuje 49,90 zł

 

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA