Nowy serwis internetowy od Michelin – na wakacje, urlop i nie tylko

Firma Michelin słynie przede wszystkim z produkcji opon, ale od ponad 100 lat jest też znanym wydawcą map i przewodników turystycznych.

Michelin Travel ułatwić ma planowanie wszystkich aspektów podróży - od tych najbardziej podstawowych - jak jedzenie, czy nocleg, aż do pomocy przy wyborze zabytków, które warto zobaczyć.

Nowa usługa dostępna na travel.viamichelin.com łączy najważniejsze funkcje znanego już serwisu ViaMichelin (m.in. kalkulator tras) z materiałami zawartymi w Zielonych Turystycznych Przewodnikach Michelin. Daje również możliwość przygotowania i wydrukowania podróżnym ich własnego przewodnika po wybranych miejscach świata. Szczegółowe mapy i zdjęcia satelitarne mają ułatwić planowanie podróży, a nowa funkcja polegająca na jej wizualizacji, za pewne będzie nie lada ciekawostką.

Francuski producent do końca 2010 roku planuje umieścić w serwisie opisy 90 krajów, a w nich przedstawić miejsca warte zobaczenia. Dostępna będzie także baza, w której znajdzie się 36 000 stron internetowych powiązanych z turystyką, 57 000 restauracji i 100 000 hoteli.

Wszystkie dane dostępne będą w pięciu językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim oraz hiszpańskim. Turyści niewładający żadnym z wyżej wymienionych, nie mają jednak powodów do niepokoju, gdyż zapowiedziano już stopniowy rozwój o kolejne wersje językowe.

REKLAMA
REKLAMA