Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Okulary dla kierowców do jazdy w nocy

Jadąc samochodem w nocy Twoja widoczność znacznie słabnie. To dlatego, że oślepiają Cię reflektory innych aut. Widzenie mogą poprawić specjalne szkła. Sprawdź, jakie okulary do jazdy w nocy są najlepsze.

Okulary dla kierowców do jazdy w nocy

Według badań amerykańskiej National Highway Traffic Safety Administration na oślepienie nocą przez reflektory innych aut skarżą się głównie mężczyźni w wieku powyżej 45 lat i kobiety po 35 roku życia. Ale także oczy młodszych kierowców po kontakcie z mocnym światłem reflektorów potrzebują 2-5 sekund, aby ponownie zaadaptować się do ciemności. Jak sobie pomóc? Na pewno nie ciemnymi okularami przeciwsłonecznymi, bo przepuszczają mało światła i możesz nie zauważyć w nocy np. pieszego. Sprawdź, jaki typ szkieł będzie dla Ciebie najlepszy.  

 • PolaryzacyjneŻółte soczewki rozjaśniają obraz, ale muszą mieć poprawiającą kontrast powłokę Blue Blocker lub polaryzację, która dodatkowo niweluje odblaski. Możesz wybrać okulary sportowe z wymiennymi szkłami, np. Arctica S-123, które kosztują około 140 zł.
 • Fotochromowe
  Szkła fotochromowe automatycznie dostosowują się do warunków oświetleniowych – przyciemnią się nawet do 82%, ale działanie najtańszych szkieł może zostać zaburzone przez filtr UV na szybie czołowej auta. Dobre będą szkła Transitions – kosztują ok. 300 zł.  
 • Antyrefleksyjne
  Okulary z powłoką antyrefleksyjną eliminują męczące dla oczu refleksy świetlne i obrazy odbite w szkłach. Przepuszczają całe światło, nie tak jak zwykłe okulary tylko ok. 87%. Taką powłokę można wybrać do okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych.  

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  <p>Jeżeli prowadząc po zmroku słabo widzisz, bo oślepiają Cię reflektory aut jadących z przeciwka, pomóc mogą specjalne okulary.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/porady/Okulary-dla-kierowcow-do-jazdy-w-nocy,21191,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-11-25 12:14:50
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij