Pokrowiec na samochód - kiedy może się przydać?

Pokrowiec na samochód może być tańszą alternatywą dla posiadania lub wynajmowania garażu. Jednym z argumentów za jest duża oferta takich pokrowców na rynku akcesoriów samochodowych.

| Data aktualizacji: 2019-11-19
materiały prasowe
Pokrowiec na samochód

Decydując się na zakup pokrowca od razu powinniśmy pamiętać, że ma on ochronić nasz samochód przed warunkami atmosferycznym, ale i nie uszkodzić lakieru. Dlatego powinniśmy tanie produkty omijać szerokim łukiem, gdyż ich trwałość, jakość są mało wiarygodne. 

Jeśli rozważamy zakup pokrowca na auto, które stoi pod chmurką, to ważne by taka plandeka składał się z dwóch lub więcej warstw. Ta, która będzie przylegać to lakieru najczęściej jest wykonana z miękkiego materiału – bawełny lub filcu, przez co nie uszkodzi karoserii naszego samochodu. Zewnętrzny materiał to ten, który ma być nieprzemakalny.

Zobacz też: auta elektryczne rozwijane są od lat

Druga ważna sprawa, to wentylacja. Nasz pokrowiec powinien „oddychać”. Eliminuje to zjawisko, w którym pod pokrowcem dochodzi do skraplania się pary wodnej. Sprawdźmy przed zakupem czy jest on wykonany z materiału oddychającego lub ma specjalne otwory, pozwalające na przepływ powietrza.

Jaki pokrowiec na samochód wybrać?

Przed zakupem musimy dobrać rozmiar pokrowca - idealny będzie to taki, który osłoni cały samochód, prawie do samej ziemi. Na stronach sklepów internetowych, które sprzedają plandeki często nie musimy martwić się o rozmiar, gdyż dostępne pokrowce są już przypisane do konkretnych modeli aut.

Zobacz też: Jak VW szykuje się do produkcji aut elektrycznych?

Przed montażem pokrowca powinniśmy dokładnie umyć samochód. Brud pod plandeką może przyczynić się do zarysowania lakieru, kiedy wiatr będzie poruszał naszym pokrowcem.

Pokrowiec na samochód idealnie sprawdza się o każdej porze roku. Latem chroni przed nagrzewaniem się wnętrza samochodu, a zimą przed mrozem i śniegiem. Chroni on także lakier naszego auta przed szkodliwym działaniem ptasich odchodów. Jeśli chcemy czyścić plandekę to korzystajmy z wilgotnej szmatki, gąbki oraz wody. Raczej powinniśmy unikać detergentów, chyba że producent jasno określa jakich konkretnie środków czystości możemy użyć. Unikajmy pozostawiania na dłuższy okres samochodu pod przykryciem. Powinniśmy co jakiś czas wybrać się na krótką przejażdżkę, gdyż auto, które przez długie miesiące jest nieużywane również się psuje.

Pokrowiec na samochód - ile kosztuje?

Pokrowiec na samochód kupimy już za kwotę poniżej 50 złotych, tę półkę cenową jednak odradzamy. Radzimy na zakup przeznaczyć większy budżet, nawet powyżej 100-150 zł, dzięki temu pokrowiec posłuży nam przez lata i dobrze ochroni lakier naszego samochodu.

REKLAMA