Popraw wygląd auta i sprzedaj drożej!

Samochody kupuje się oczami. Wszelkie wady zewnętrzne wyeliminujesz
naprawami typu smart repair. Zyskasz więcej pieniędzy niż wydasz. Zobacz jak przygotować auto używane do sprzedaży.

Kupujemy samochód

Dziura po papierosie wypalona na środku fotela zniechęca do zakupu samochodu – to oczywiste. I nie tylko o skazę na urodzie chodzi. Potencjalny nabywca myśli sobie: skoro właścicielowi to nie przeszkadzało, to jakie jeszcze zaniedbania i wady auta tolerował? Na nic wtedy świeżo wyprana tapicerka, nieufność do rzeczywistego stanu samochodu została zasiana.

Przepytaliśmy kilku speców od handlu autami z drugiej ręki. Okazuje się, że kupujący kierują się głównie wyglądem auta i zwracają uwagę nawet na pozornie nieistotne detale. Sprawy najważniejsze, jak sprawność elementów wyposażenia i stan techniczny, schodzą czasami na dalszy plan. Nie zaniedbując tego, co ważne dla bezpieczeństwa, warto przed sprzedażą zadbać też o drobiazgi. Podajemy przykłady usterek, których usunięcie nie jest kosztowne, a znacznie poprawia wygląd auta. Zajmują się tym warsztaty świadczące usługi typu smart repair.

Większość napraw typu smart repair da się wykonać w ciągu jednego dnia

Pęknięty zderzak

Wydatek 149 zł (z lakierowaniem – 539 zł)
Zysk 1238 zł

Szpeci samochód, a na dodatek nie spełnia podstawowej funkcji ochronnej nadwozia. Zamiast wymieniać, można go naprawić.

Jak to się robi Uszkodzone miejsce zgrzewa się, wykorzystując topnik dobierany do konkretnego typu tworzywa. Od wewnątrz miejsce wzmacnia się siatką z włókna szklanego.

Zalety metody Oprócz zderzaków, w ten sam sposób można naprawić pęknięte uchwyty reflektorów, połamaną osłonę pod silnikiem, obudowę lusterka czy rozerwany błotnik.

Wgniecenia

Wydatek: 123 zł
Zysk: 767 zł

Jeśli na karoserii pojawiło się wgniecenie, a lakier nie został uszkodzony, da się je usunąć bez konieczności szpachlowania i malowania całego elementu.

Jak to się robi Pierwsza metoda polega na wypychaniu wgniecenia specjalistycznymi narzędziami od wewnątrz. Drugą metodą jest wyciąganie wgnieceń za pomocą klejonych do karoserii chwytaków. W obu przypadkach przypomina to „masowanie” stali, która rozgrzewa się i staje bardziej elastyczna. Ważne są wyczucie i odpowiednie oświetlenie.

Zalety metody W ten sposób usuniesz skutki gradobicia, uderzenia drzwiami lub innym twardym przedmiotem w karoserię auta. Cena zależy od rozmiarów i liczby uszkodzeń.

Dziura w tapicerce

Wydatek: 119 zł
Zysk: 811 zł

Przyczyną tego typu uszkodzeń jest najczęściej żar papierosowy. Ale nie musisz wymieniać tapicerki na nową.

Jak to się robi Naprawa polega na zamaskowaniu ubytków. Uszkodzone miejsce wypełnia się specjalnym klejem, na który napylane są pyłki odpowiednio dobranego materiału. Usunięcie małego uszkodzenia trwa ok. 30 minut.

Zalety metody Nadaje się do naprawy podsufitek, boczków drzwiowych i foteli, których tapicerkę wykonano z alcantary, weluru czy tkaniny.

Porysowany lakier

Wydatek: 390 zł
Zysk: 210-810 zł

Lakierowanie miejscowe typu „spot” pozwala uniknąć kosztownego lakierowania całego elementu nadwozia.

Jak to się robi Porysowany fragment nadwozia jest oczyszczany i nanosi się na niego miejscowo lakier bazowy. Jego barwę skrupulatnie się dobiera, a nawet postarza. Miejsce połączenia starego i nowego lakieru bazowego rozpuszcza się miejscowo preparatem o nazwie „loser”. Następnie nanosi się lakier bezbarwny. Schnięcie przyspieszają specjalne promienniki. Ostatnią fazą jest polerowanie. Miejsce naprawy jest ograniczone do powierzchni niewiele większej od samego uszkodzenia. Zaleta jest taka, że nie trzeba demontować uszkodzonego elementu, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Średni czas naprawy to 1,5 do 4 godzin.

Zalety metody Metoda idealnie sprawdza się przy drobnych uszkodzeniach parkingowych czy likwidowaniu skutków wandalizmu. W ten sposób można naprawiać elementy karoserii, zderzaki, listwy czy lusterka, a nawet obręcze z lekkich stopów.

Odprysk szyby

Wydatek: 135 zł
Zysk: 311-1065 zł

To nie tylko problem natury estetycznej. Odprysk ogranicza pole widzenia – a, co gorsza, może doprowadzić do pęknięcia szyby.

Jak to się robi Ubytek jest wypełniany żywicą o właściwościach penetrujących, wtłaczaną pod wysokim ciśnieniem. Następnie nakłada się twardą żywicę wykończeniową i utwardza ją promieniami UV. Naprawa trwa około 45 minut.

Zalety metody Naprawić można odprysk dowolnego kształtu i na każdej szybie. Warunkiem jest, by jego średnica nie przekraczała 2 cm. Skuteczność metody sięga 90% i zależy od szybkiej reakcji – kierowca powinien natychmiast zakleić uszkodzone miejsce, chroniąc je przed brudem i wilgocią.

Renowacja skóry

Wydatek: 391 zł
Zysk: 241 zł

Popękana, powycierana i odbarwiona skórzana tapicerka odstrasza. Zamiast wymieniać, poddaj ją renowacji i lakierowaniu.

Jak to się robi Do uszkodzeń na wylot stosuje się wypełniacze wulkanizowane ze skórą, używając wysokiej temperatury. Te płytsze likwiduje się emulsjami, które wypełniają pęknięcia lica zewnętrznego skóry naturalnej. Uszkodzone miejsce pokrywa się specjalnym lakierem, a na koniec nakłada zabezpieczającą warstwę bezbarwną. Dobrać można nawet stopień połysku.

Zalety metody Zlikwidujesz niewielkie ubytki i pęknięcia, przywrócisz właściwy kolor. Co istotne, nie ma potrzeby demontowania elementów tapicerki, foteli czy też kierownicy, a efekt utrzyma się przynajmniej przez rok.

Dziury w kokpicie

Wydatek: 149 zł
Zysk: 3521 zł

Transport niezabezpieczonych ładunków albo miejsce po zdemontowanym uchwycie na telefon zostawia trwałe ślady. Da się je bez problemu usunąć.

Jak to się robi Otwory wypełnia się masą utwardzaną chemicznie. Za pomocą innej masy (szablonowej) tworzony jest negatywowy stempel zawierający strukturę (wzór) materiału, który następnie odciskany jest na wypełnionych ubytkach. Na koniec naprawione miejsce jest lakierowane specjalną farbą do plastików. Cała operacja trwa od pół do 1,5 godziny.

Zalety metody Sposób jest najskuteczniejszy w przypadku twardych plastików. Pozwala trwale zamaskować dziury po śrubach, a także zarysowania.

amis

REKLAMA