Praktyczne akcesoria do bagażnika

Bagażnik to nie czarna dziura, nie wrzucaj do niego wszystkiego jak popadnie. Przedmioty leżące luzem unieruchomisz za pomocą kilku pomysłowych rozwiązań.  

Odpowiednie przewożenie bagaży jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa jazdy, a z badań Uniwersytetu Kalifornijskiego wynika, że nawet 30% pakunków w naszych autach nie jest dobrze zabezpieczonych. Walizka lub zgrzewka wody umieszczone w bagażniku w razie wypadku uderzą w oparcie kanapy z taką siłą, że się złoży, a przedmioty wpadną do kabiny pasażerskiej. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto Škody, radzi, by zapiąć na krzyż pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie, jeśli nie podróżują na niej pasażerowie a w bagażniku znajdują się ciężkie pakunki – w razie wypadku pasy przytrzymają oparcie kanapy.

REKLAMA

Cięższe przedmioty najlepiej umieścić jak najbliżej kabiny i unieruchomić je za pomocą siatek. Większe i mniejsze rzeczy w aucie można zabezpieczyć, wykorzystując rozwiązania oferowane w pakiecie Simply Clever, który w Škodzie Fabii kosztuje 300 zł.Zestaw siatek pomoże zorganizować przestrzeń w bagażniku i unieruchomić ciężkie przedmioty, np. walizkę. W siatce przy progu bagażnika schowasz kamizelkę odblaskową, apteczkę i gaśnicę – muszą leżeć na wierzchu.  

 1. Na bagaże
  Zestaw siatek pomoże zorganizować przestrzeń w bagażniku i unieruchomić ciężkie przedmioty, np. walizkę. W siatce przy progu bagażnika schowasz kamizelkę odblaskową, apteczkę i gaśnicę – muszą leżeć na wierzchu.  

  Praktyczne akcesoria do bagażnika
 2. Na drobiazgi
  Elastyczny koszyk można umieścić po prawej lub po lewej stronie bagażnika, mocuje się go w specjalnych otworach. Pomieści wiele mniejszych przedmiotów oraz przytrzyma w pionie oleje i płyny.  

  Praktyczne akcesoria do bagażnika
 3. Na smartfona
  Uchwyt na multimedia jest wykonany z przyczepnej gumy i łatwo wpasowuje się w miejsce na kubek – pomieści nawet smartfony o wielkości 5 cali. Siatki przy fotelach to bezpieczne miejsce na telefony pasażerów siedzących z tyłu.

  Praktyczne akcesoria do bagażnika

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA