Przed tym fotoradarem nie uciekniesz

Prawie każdy kierowca dostał w swoim życiu niezamówioną fotkę, uwieczniającą jego popisy na drodze. Jeśli ten sprzęt trafi w ręce polskich policjantów, przykrych niespodzianek będzie więcej.

Firma Peak Gain Systems Inc. przygotowała fotoradar, który radzi sobie z największą wadą stosowanych dzisiaj urządzeń - potrafi w danej chwili śledzić jednocześnie więcej niż jedno auto. To niewielkie urządzenie, które łatwo można ukryć przed sokolim okiem kierowcy wyposażono w szerokokątną kamerę i radar zdolny do pomiaru prędkości 32 samochodów jednocześnie. Co więcej, sprzęt na bieżąco sczytuje numery rejestracyjne samochodów i przekazuje dane do wybranej jednostki policji za pomocą sieci komórkowej albo sieci WiFi. A gdyby komuś nie wystarczyło zbieranie informacji o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, można radar zaprogramować tak, by notował wjazd na pas dla autobusów czy taksówek.

Piraci będą mieli ciężkie życie. Zobaczcie jak sprzęt działa w praktyce. Gdy przy numerze rejestracyjnym pojawia się zielone pole - auto jedzie przepisowo, żółte oznacza niewielkie przekroczenie limitu, a czerwone to sugestia, że kierowca powinien się szeroko uśmiechnąć do zdjęcia i otwierać portfel.

 

REKLAMA
REKLAMA