[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.1

Przepisy regulujące korzystanie ze smartfonów w czasie jazdy

Wiem, że podczas jazdy nie mogę rozmawiać przez telefon trzymając go w dłoni, a jak jest z ustawianiem nawigacji w smartfonie?

Nawigacja w telefonie Każdy operator telekomunikacyjny stosuje różne stawki, w zależności od wykupionego abonamentu. Generalnie obowiązuje zasada, że im droższy abonament, tym niższe stawki za transmisję danych.

Kwestię tę reguluje art. 45 ust. 2 pkt. 1 ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, który mówi, że „kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu, wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”. Jak widać, ustawodawca jasno i wyraźnie informuje, że w czasie jazdy obowiązuje zakaz „używania” telefonu wymagającego korzystania z niego w określony sposób. Korzystanie, o którym tutaj mowa to nie tylko sama rozmowa, którą prowadzimy kierując pojazdem i trzymając słuchawkę. Z pewnością zgodnie z ustawą nieprawidłowym zachowaniem będzie też pisanie smsów lub maili oraz korzystanie z różnych aplikacji telefonu, takich jak chociażby nawigacja. Trasę przejazdu trzeba ustawić w smartfonie przed rozpoczęciem podróży, choćby po to, by uniknąć mandatu w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych, przypisanych do tego wykroczenia. Krótko mówiąc – wszystkie czynności, które wymagają trzymania telefonu w czasie jazdy samochodem są po prostu zabronione.

REKLAMA

asp. Tomasz Słuszniak Wydział Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij