[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Przesiadamy się z auta na skuter

Prawo jazdy kategorii B pozwala Ci jeździć motocyklem z silnikiem o pojemności 125 cm3. Nawet jeśli będzie to tylko skuter uważaj, bo wypadki chodzą po ludziach, a ludzie po wypadkach nie zawsze.  

Przesiadka z auta do motocykla

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

1. Nowe doświadczenie
Nie ma stref kontrolowanego zgniotu ani elektronicznych aniołów stróżów. Nie ma ogrzewania, jeśli się nie ubierzesz porządnie, na pewno zmarzniesz. I prowadzi się zupełnie inaczej niż auto.  

REKLAMA

Jazda na skuterze

2. Nie żałuj na szkolenie
125-ka to coś więcej niż szybki rower. Jednorazowy, 3-godzinny kurs z instruktorem kosztuje ok. 200 zł, a pomoże Ci oswoić się z dwukołową maszyną i uchroni przed podstawowymi błędami.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

3. Priorytet - kask i rękawice
W razie wypadku ograniczą obrażenia, a na co dzień uchronią Cię przed kamieniami strzelającymi spod kół samochodów, wodą z kałuży czy gałęziami, gdy zjedziesz na leśny dukt.  

REKLAMA

Jazda na skuterze

4. Ostrożnie z gazem
Prostota obsługi skutera może być zdradliwa. Odpalasz, odkręcasz gaz i jedziesz, ale uwaga – gwałtowne przekręcenie do siebie prawej manetki prawie na pewno wyrwie Ci skuter spod siedzenia.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

5. Delikatnie z hamulcem
Skuter nie hamuje tak szybko jak auto. Do tego mało który ma ABS, więc ostre wciśnięcie hamulca oznacza zablokowanie kół, co często kończy się wywrotką, szczególnie na mokrej nawierzchni.  

REKLAMA

Jazda na skuterze

6. Więcej zagrożeń
Gdy jedziesz autem, piach, żwir, plama oleju czy rozlana woda Ci niestraszne. Na skuterze nawet pasy malowane śliską farbą i studzienki to pułapki, na których łatwo o poślizg i lądowanie na asfalcie.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

7. Dbaj o odstęp
Nie jedź zbyt blisko aut zaparkowanych wzdłuż drogi – nawet jeśli kierowca któregoś z nich włączając się do ruchu zerknie w lusterko, może Cię przeoczyć i niechcący zajechać drogę.  

REKLAMA

Jazda na skuterze

8. Pilnuj pieszych
Zamyśleni, zabiegani, zagadani wychodzą na ulicę, tylko kątem oka szukając aut. A zbliżający się szybko niewielki punkt łatwo przeoczyć, więc pakują się prosto pod koła.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

9. Korzystaj z zalet
Zaparkujesz go wszędzie i nie musisz płacić nawet w płatnych strefach centrów miast. Wszędzie dotrzesz szybciej – nie dlatego, że jeździsz szybciej, ale dlatego, że możesz przecisnąć się w korkach.  

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij