Przesiadamy się z auta na skuter

Prawo jazdy kategorii B pozwala Ci jeździć motocyklem z silnikiem o pojemności 125 cm3. Nawet jeśli będzie to tylko skuter uważaj, bo wypadki chodzą po ludziach, a ludzie po wypadkach nie zawsze.  

Przesiadka z auta do motocykla
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

1. Nowe doświadczenie
Nie ma stref kontrolowanego zgniotu ani elektronicznych aniołów stróżów. Nie ma ogrzewania, jeśli się nie ubierzesz porządnie, na pewno zmarzniesz. I prowadzi się zupełnie inaczej niż auto.  

REKLAMA

Jazda na skuterze

2. Nie żałuj na szkolenie
125-ka to coś więcej niż szybki rower. Jednorazowy, 3-godzinny kurs z instruktorem kosztuje ok. 200 zł, a pomoże Ci oswoić się z dwukołową maszyną i uchroni przed podstawowymi błędami.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

4. Ostrożnie z gazem
Prostota obsługi skutera może być zdradliwa. Odpalasz, odkręcasz gaz i jedziesz, ale uwaga – gwałtowne przekręcenie do siebie prawej manetki prawie na pewno wyrwie Ci skuter spod siedzenia.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

6. Więcej zagrożeń
Gdy jedziesz autem, piach, żwir, plama oleju czy rozlana woda Ci niestraszne. Na skuterze nawet pasy malowane śliską farbą i studzienki to pułapki, na których łatwo o poślizg i lądowanie na asfalcie.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

8. Pilnuj pieszych
Zamyśleni, zabiegani, zagadani wychodzą na ulicę, tylko kątem oka szukając aut. A zbliżający się szybko niewielki punkt łatwo przeoczyć, więc pakują się prosto pod koła.  

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na skuterze

9. Korzystaj z zalet
Zaparkujesz go wszędzie i nie musisz płacić nawet w płatnych strefach centrów miast. Wszędzie dotrzesz szybciej – nie dlatego, że jeździsz szybciej, ale dlatego, że możesz przecisnąć się w korkach.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA