Radio w wersji smart

Chcesz korzystać bezpiecznie ze smartfona podczas jazdy? Słuchać muzyki z sieci, odbierać połączenia telefoniczne i dać się prowadzić nawigacji? Przyjrzyj się stacjom multimedialnym z technologią MirrorLink.  

MirrorLink
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Co to jest MirrorLink?
To technologia, która pozwala na zespolenie smartfona z radiem samochodowym tak, że radio przejmuje wszystkie funkcje tego pierwszego. Dotykając ekranu stacji multimedialnej albo przycisków na kierownicy, sterujesz wybranymi funkcjami smartfona.

Co z tego masz?
Masz pod ręką całą muzykę zgromadzoną w pamięci smartfona, korzystasz zgodnie z przepisami z telefonu, dajesz się prowadzić smartfonowej nawigacji i możesz słuchać sieciowych stacji radiowych. A do tego nie musisz uczyć się obsługi radia – korzystasz z niego identycznie jak ze swojego telefonu.

Czego potrzeba, by skorzystać z MirrorLink?
Wystarczy za pomocą przewodu podłączyć smartfon ze stacją multimedialną. Warunek – oba urządzenia muszą obsługiwać technologię MirrorLink. Jest to rozwiązanie coraz popularniejsze w nowych smartfonach i pojawia się w coraz tańszych stacjach multimedialnych.

Ile to kosztuje?
Stacje multimedialne obsługujące tę technologię można kupić w cenie od ok. 1500 zł (np. Sony XAV601 BT). Widoczny na zdjęciu Pioneer SPH-DA110 kosztuje 1799 zł i ma w zestawie przewód do połączenia ze smartfonem. Podobnie wycenione są smartfony gotowe do obsługi tej technologii (np. Samsug Galaxy S3 za 1200 zł, czy Sony Xperia Z za 1400 zł), ale często można kupić je taniej w ramach przedłużenia umowy z operatorem.

REKLAMA