Samochód podłączony do sieci to żadna nowość – pierwsze tego typu systemy audio-sat-nav pojawiły się ponad 25 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Miały kilka nieskomplikowanych funkcji, bo pozwalały na odbieranie prostych komunikatów o utrudnieniach na drodze i na odbieranie e-maili. Były one oczywiście niedoskonałe i nie zadomowiły się wtedy w samochodach produkowanych seryjnie. Jednak rozwój technologii w motoryzacji i zwiększenie dostępności usług telekomunikacyjnych sprawiły, że systemy, które czerpią dane z internetu są dostępne nawet w modelach popularnych marek.
Aby ich wszystkie funkcje były aktywne, wystarczy „dostarczyć” internet do samochodu, umieszczając wcześniej kupioną kartę SIM (z pakietem internetu) w przeznaczonym na nią slocie lub udostępniając internet ze smartfona, łącząc go za pomocą bluetootha lub USB. To pierwsze rozwiązanie pozwala na bardziej stabilne połączenie i szybszy transfer danych – nawet w standardzie LTE.
Połączenie auta z siecią daje dostęp do nowych funkcji, a możliwości są nieograniczone – już niedługo siedząc w aucie zarezerwujemy wakacyjny wyjazd, zapłacimy za parking zapisaną w pamięci auta kartą płatniczą, a nawet obejrzymy serial online. Do tego ostatniego potrzeba jedynie aut autonomicznych.
Samochód jak smartfon - nowe funkcje
Połączenie auta z internetem to dziś już zwykła rzecz – niemal każde może być online. Dzięki temu kierowca korzysta z niedostępnych wcześniej funkcji.

Komentarze
~kacpi, 2018-09-12 17:21:39
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?