Samochód za 500 zł

Kilka stówek miesięcznie i masz nowe auto. Ale uwaga – zapłacisz za nie połowę więcej niż w salonie!  

Skoda Fabia auto motor i sport
Test samochodu Skoda Fabia

500 zł? Co ja za to kupię?
Maksymalny okres kredytowania wynosi 10 lat, przez ten czas spłacisz auto o wartości nie wyższej niż ok. 40 000 zł. Możesz więc pomyśleć o przyzwoicie wyposażonym maluchu pokroju Fiata Pandy albo o Skodzie Fabii w podstawowej wersji. W promocji może nawet ustrzelisz Peugeota 301.

Ile zapłacę naprawdę?
Doliczając odsetki, ubezpieczenie kredytu i prowizję banku, Twój wybranek będzie kosztował ok. 20 tys. więcej niż gdybyś kupił go od razu, za gotówkę.

Czy zatem warto?
Jeśli planujesz pojeździć tym autem przez 10 lat albo krócej, ale potem przekazać je np. dorastającemu dziecku – dlaczego nie. Będziesz mógł cieszyć się jazdą nowym samochodem, z gwarancją producenta i bez martwienia się o jego wypadkową przeszłość. I nie będziesz musiał czekać aż uskładasz pieniądze na zakup. 

Czy na kredyt mogę kupić auto używane?
Oczywiście, ale w tym wypadku musisz pamiętać, że bank udzieli kredytu tylko do czasu, gdy wybrane przez Ciebie auto skończy 10 lat. 

Czy poza kosztami kredytu i eksploatacji poniosę jeszcze jakieś koszty? Niestety, każdy kredytodawca będzie wymagał, by auto przez cały okres kredytowania było chronione przez ubezpieczenie autocasco.

Czy warto myśleć o sfinansowaniu zakupu samochodu kredytem gotówkowym?
Warto, szczególnie w przypadku starszych i tanich aut używanych – unikniesz w ten sposób konieczności wykupowania AC. A jeśli chcesz kupić droższy samochód, pomyśl o pożyczce hipotecznej – załatwianie kredytu potrwa dłużej (1,5 do 3 tyg.), ale można liczyć na niższe jego oprocentowanie.

REKLAMA