Samochodowe centrum dowodzenia

Nawigacja, odtwarzacz audio-video i zestaw głośnomówiący w jednym niezwykłym urządzeniu: AVIC-F40BT.

Artykuł sponsorowany

Wyposażony w wysokiej rozdzielczości 7-calowy dotykowy wyświetlacz WVGA z intuicyjnym interfejsem zapewnia płynną i wygodną obsługę. Dodatkowo można dobrać kolor podświetlenia menu ekranowego, map oraz inne opcje zapewniające indywidualizację urządzenia do własnych preferencji. Z tym systemem, niewykluczone, że będziesz wolał wybrać dłuższą drogę do domu...

Nawigacja obejmuje obszar 44 europejskich krajów, z ponad 9 milionami kilometrów dróg. Na mapach zaznaczono 6,9 milionów punktów specjalnych, takich jak stacje benzynowe, hotele czy restauracje. Za pomocą oprogramowania na PC możliwe jest także dodanie własnych punktów specjalnych. Głosowe instrukcje nawigacji można ustawić w jednym z 18 języków (w tym polskim).

AVIC-F40BT to jednak znacznie więcej niż nawigacja. Odtwarzacz obsługuje najpopularniejsze formaty plików muzycznych i filmowych: zarówno z płyt CD i DVD, jak i z pamięci USB, czy kart SD. Dodatkowo, użytkownicy iPodów oraz iPhone'ów mogą odtwarzać zgromadzone na nich utwory poprzez opcjonalny przewód USB. W menu znajdziemy też oczywiście tuner radia FM/AM z możliwością zapamiętania 24 stacji. Urządzenie wyposażono w wzmacniacz MOSFET 4x50 W, który wraz z funkcją automatycznej korekcji zapewnia opcjonalne parametry audio. Dla bardziej wymagających użytkowników pozostawiono możliwość rozbudowy systemu o opcjonalne wzmacniacze, głośniki czy subwoofer.

AVIC-F40BT wyposażono w moduł Bluetooth Parrot, który wraz z dołączonym do zestawu mikrofonem umożliwia bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy. Urządzenie pozwala też na transfer książki telefonicznej, dzięki czemu można uzyskać dostęp do kontaktów przez wygodny, dotykowy ekran odtwarzacza. Dzięki technologii Bluetooth możliwe jest także bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z telefonów.


System AVIC-F40BT został niedawno wyróżniony prestiżową nagrodą EISA, jako Europejski Odtwarzacz Samochodowy z Nawigacją 2012-2013.

Multimedia w drodze

AVH-8400BT jest kolejnym modelem multimedialnego odtwarzacza od Pioneer. Podobnie, jak opisywany powyżej AVIC-F40BT, oferuje on tryb Advanced App Mode, dzięki któremu na jego dotykowym ekranie możemy korzystać z aplikacji zainstalowanych na iPhone. Mimo, że system nie ma wbudowanej nawigacji, możliwe jest korzystanie z map zainstalowanych na smartfonie. Podczas postoju, użytkownik może także przeglądać strony internetowe, czy odbierać pocztę elektroniczną. Ten model również wyposażono w moduł Bluetooth Parrot umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych.

Ale wróćmy do prawdziwej istoty urządzenia AVH-8400BT- ten multimedialny kombajn pozwoli Ci odtworzyć niemal wszystkie najpopularniejsze formaty audio-video. Obsługiwane są zarówno płyty DVD, CD, jak i karty SD oraz pamięć USB.

Kolor podświetlenia użytkownik wybiera w menu - spośród całej palety RGB. Także ustawienia dźwięku podlegają ustawieniom według własnych preferencji, dzięki 8-pasmowemu korektorowi graficznemu.

iPhone w desce rozdzielczej? Poznaj AppRadio!

AppRadio jest pierwszym odtwarzaczem samochodowym, który został zaprojektowany tak aby w pełni korzystać z mocy obliczeniowej, pojemności dyskowej, połączeń sieciowych oraz aplikacji iPhone. SPH-DA100 to jednostka główna, która przenosi zawartość Twojego smartfona wprost na duży i czytelny wyświetlacz dotykowy w desce rozdzielczej Twojego samochodu.

SPH-DA100 jest kompatybilny z urządzeniami iPhone oraz niektórymi telefonami Android, które posiadają gniazdo MHL lub HDMI. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z najnowszych map, prowadzić rozmowy telefoniczne i odtwarzać muzykę oraz materiał video. Dodatkowo możesz korzystać ze wszystkich kompatybilnych aplikacji - np. przeglądarki WWW dzięki trybowi Advanced App Mode.

Mniejsze wymiary, duże możliwości.

Pioneer przedstawił także dwa nowe odtwarzacze 1-DIN zaprojektowane, aby zapewnić odtwarzanie cyfrowych multimediów z iPoda/iPhone'a, wybranych telefonów z systemem Android oraz z pamięci USB. Opracowane z myślą o cyfrowych źródłach odtwarzania MVH-350BT i MVH-150UI są optymalnym rozwiązaniem dla użytkowików smartfonów, których kolekcje muzyki zebrane na urządzeniach mobilnych zastępują tradycyjne płyty CD.

"Ponieważ popularność cyfrowych kolekcji muzycznych rośnie, użytkownicy poszukują rozwiązań elastycznych - tak by móc cieszyć się ulubionymi utworami w samochodzie" - mówi Tom Van Biervliet, odpowiedzialny za produkty Car Audio w Pioneer Europe. "Nasze najnowsze jednostki odpowiadają na tę potrzebę oferując łączność z wieloma źródłami mizyki, które są aktualnie popularne - na przykład pamięci USB czy smartfony."

MVH-350BT ze zintegrowanym modułem Blutooth Parrot zapewnia bezpieczne i bezproblemowe wykonywanie rozmów telefonicznych podczas jazdy. Technologia Parrot Bluetooth pełni rolę zestawu głośnomówiącego, jak również pozwala na strumieniowe, bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Podczas prowadzenia rozmów telefonicznych, rozmówcę słychać z samochodowych głośników, a głos użytkownika jest transmitowany przez dołączony do zestawu mikrofon, który gwarantuje optymalną jakość rozmowy.

Szeroki wachlarz połączeń obu nowych odtwarzaczy jedno-DIN'owych pozwala użytkownikom na podłączenie smartfona, odtwarzacza MP3 lub pamięci USB zapewniając odtwarzanie plików MP3, WMA i WAV. Gniazdo USB znajduje się z przodu urządzenia, przez co podłączenie pamięci nie sprawia kłopotu. Gniazdo Aux-in pozwala natomiast podłączyć każde inne przenośne urządzenie audio.
Po podłączeniu iPoda lub iPhone'a poprzez USB do odtwarzaczy MVH-350BT i MVH-150UI użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem ulubionych utworów. Dodatkowo, iPod/iPhone podcza połączenia będzie ładowany. Nowością jest możliwość odtwarzania multimediów z telefonów z systemem Android.

Odtwarzacz umożliwia także podłączenie pilota sterowania przy kierownicy. MVH-150UI posiada natomiast dodatkową funkcję automatycznego wyciszenia radia, podczas nawiązania rozmowy telefonicznej.

Obydwie jednostki wyposażono w wzmacniacz MOSFET 50W x 4 zapewniający bogatą reprodukcję dźwięku. Możliwa jest regulacja tonów w zakresach: Bass/Mid/Treble, a funkcja Advanced Sound Retriever (ASR) będzie dbała o jakość plików skompresowanych - przywracając im brzmienie sprzed kompresji. Aby uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku, możliwe jest skorzystanie z 5-pasmowego korektora graficznego. Dzięki temu dźwięk będzie idealnie dopasowany do preferencji użytkownika i warunków akustycznych samochodu.

www.pioneer.pl

Zobacz również:
REKLAMA