[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Silnik VW 2.0 TDI EA 189: Sprawdź, czy masz tę jednostkę

Wadliwe oprogramowanie zainstalowano w silnikach 2.0 TDI. Sprawa dotyczy w sumie ponad 11 milionów samochodów Volkswagena, Audi, Seata i Skody. Sprawdź, czy Twój samochód ma pod maską "oszukaną" jednostkę.

Silnik TDI VW

Mimo że sam fakt posiadania wadliwego oprogramowania w silniku 2.0 TDI o oznaczeniu EA 189 nie wpływa na jego trwałość, to jednak jest to produkt niezgodny z tym, czego oczekiwał kupujący.

Jeśli wybrałeś tę jednostkę to zapewne z powodu niezłej mocy silnika i umiarkowanego spalania. Jednak VW instalując program oszukiwał, podając fałszywe wyniki spalania i emisji spalin. Gdyby program miał jeden tryb pracy, zapewne w katalogu zobaczyłbyś wyższe wartości lub Twój silnik byłby zdecydowanie słabszy.

REKLAMA

Jak sprawdzić, czy Twój samochód ma pod maską silnik EA 189?

W Volkswagenach kod silnika można znaleźć w kilku miejscach:

  • na bloku silnika, tuż przy łączeniu ze skrzynią biegów
  • na pokrywie rozrządu
  • tabliczce znamionowej, gdzieś w okolicach podszybia
  • na nalepce producenta umieszczonej najczęściej w komorze koła zapasowego lub w książce serwisowej

Pierwsze dwie pozycje są dość ciężkie do wykrycia, szczególnie w czasach, gdzie wszystko jest skrzętnie ukryte pod plastikowymi pokrywami. W zależności od konkretnego modelu, informacja z kodem silnika znajduje się albo na tabliczce na podszybiu, albo najczęściej na naklejce w okolicach koła zapasowego. Warto spojrzeć także do książki serwisowej, gdzie producent wkleja informację o wszystkich, ważnych parametrach samochodu. Poniżej zobaczysz, w którym miejscu oznaczony jest kod silnika.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij