Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Sprytna sekretarka

Test Mercedesa S 500 L Centrum dowodzenia systemu Comand – sterownik w otoczeniu podstawowych prze- łączników. Góruje nad nim oparcie na dłoń, w którym ukryta jest klawiatura telefonu.

Rozwiązanie Aegis Mobility ma pomóc głównie tym kierowcom, którzy zapominają zabrać ze sobą słuchawki, czy inne przenośne systemy głośnomówiące pozwalające na prowadzenie rozmowy telefonicznej podczas jazdy.

Oprogramowanie Drive Assist to swego rodzaju elektroniczna sekretarka, która odbiera za kierowcę telefon. System jest w stanie rozpoznać, kiedy samochód znajduje się w ruchu i odebranie telefonu nie jest możliwe. W takim wypadku "sekretarka" przejmuje rozmowę i prosi o pozostawienie informacji, albo numeru telefonu pod który kierowca powinien oddzwonić. Dzwoniący może również poprosić system o zlokalizowanie położenia prowadzącego samochód - ta funkcja z pewnością przyda się rodzicom, którzy będą w ten sposób zlokalizować swoją pociechę.

Możliwe że usługa Driver Assist znajdzie się niedługo w ofercie niektórych firm telekomunikacyjnych.

The Inquirer

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, jak drażniącym jest dzwonek telefonu, który nie można odebrać, gdyż właśnie w tym momencie prowadzi się samochód. Problem ten postanowiła rozwiązać pewna kanadyjska firma.
    auto motor i sport, 2008-10-16 12:31:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij