[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Stacje benzynowe: Oferują dziś wszystko

Na stacji benzynowej warto się zatrzymać nie tylko po to, by zatankować paliwo do samochodu. To dobre miejsce na postój, zakupy i jedzenie. Sprawdź, co jeszcze oferują stacje.  

Stacja BP

Myjnia
Z usuwaniem ptasich odchodów czy pozostałości po insektach nie warto zwlekać – już po 24 godzinach mogą zaingerować w strukturę lakieru. Najbezpieczniejsze dla lakieru są myjnie bezdotykowe (45 sekund czyszczenia kosztuje 1 zł). Rolę gąbki pełni tu chemia, dlatego na koniec auto trzeba dokładnie spłukać. Wygodniejsze, bo bezobsługowe, są myjnie automatyczne. Te dobre mają bezpieczne dla lakieru szczotki z mikrowłókien. Mycie z suszeniem trwa krócej niż 10 minut. 

Internet
Po co na stacji dostęp do darmowego wi-fi? Kierowcy mogą dzięki niemu, podczas postoju, sprawdzić informacje o korkach i innych utrudnieniach w ruchu (www.bp.pl lub www. googlemaps.pl). Warto jednak pamiętać, że korzystanie z ogólnodostępnej sieci bezprzewodowej wiąże się z ryzykiem hakerskim. Nie polecamy logowania się na strony np. banków. Szczególnie wtedy, gdy podejrzanie blisko nas kręci się ktoś z laptopem.  

REKLAMA

Bankomat
Brak gotówki to nie kłopot. Na niemal każdej stacji BP znajduje się bankomat. Za usługi i produkty na samej stacji można płacić kartą płatniczą.  

Punkty z programów lojalnościowych można wymieniać na nagrody i paliwo. Z kart Payback korzysta 47% kierowców

Sklep
W sklepie na stacji kupisz nie tylko świeże pieczywo, napoje, wędliny, przekąski, alkohol, ale także bukiet świeżych kwiatów. W obcym mieście łatwiej znaleźć stację benzynową niż kwiaciarnię. Sklep jest czynny przez cały rok, niezależnie od pory dnia i nocy.   

Salonik prasowy
Kierowca podczas jazdy nie potrzebuje rozrywek. Wystarczy mu ulubiona muzyka. Inaczej pasażerowie. Podróż minie szybciej przy interesującej lekturze. Stacje oferują pełen asortyment prasy – kolorowe magazyny i gazety codzienne. Dla najmłodszych polecamy kolorowanki i zabawki.  

Restauracja
Po obfitym posiłku człowiek staje się senny. Lepiej więc jeść dopiero pod koniec podróży. Kierowcom polecamy coś lekkiego, co doda energii, bez niebezpiecznych konsekwencji. W Wild Bean Cafe są dostępne bułki z ziaren z łososiem albo pełnoziarniste kanapki z jajkiem lub kurczakiem. Jako napój polecamy espresso (a nie latte z cukrem i mlekiem) – zadziała pobudzająco. Jeśli głód nie minął, można dokupić jogurt naturalny i owocowy sok jednodniowy. Na przekąskę w trasie najlepsze są orzechy.  

Apteka
Leki na przeziębienie oraz te przeciwbólowe (bez recepty) można kupić na każdej stacji benzynowej. I tu uwaga – większość z nich zawiera substancje, które mogą wydłużać czas reakcji oraz powodować senność. W 2014 roku liczba wypadków spowodowanych zmęczeniem lub zaśnięciem wzrosła w stosunku do roku 2013 o 6%. Według CBOS leki bez recepty zażywa 80% Polaków, z których 70% co najmniej raz w miesiącu.  

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij