Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Sześciocylindrowy bokser i skrzynia PDK – z klocków Lego

Widząc takie projekty chętnie wrócilibyśmy do podstawówki. Tego Porsche nie znajdziecie jednak nawet w najlepszym sklepie z zabawkami. To dzieło zdolnego miłośnika klocków Lego i sportowych aut ze Stuttgartu. Wykorzystując 3500 elementów, w tym 8 silników elektrycznych, prawie 7 metrów przewodów, 3 zestawy do bezprzewodowego sterowania i mnóstwo wolnego czasu skonstruował niezwykły model Porsche 911.

O ile uroda tego pojazdu może nie przyprawia o szybsze bicie serca, to rozwiązania techniczne, jakie w nim znajdziemy, zwalają z nóg. Auto ma elektrycznie otwierany sztywny dach, sześciocylindrowego boksera z pracującymi tłokami i siedmiobiegową skrzynię PDK, której pracę można obejrzeć zaglądając pod podłogę auta. Przy tych elementach dodatki w postaci drzwi z działającymi klamkami, układu hamulcowego ze sprawnymi szczękami, zaciskającymi się na tarczach, czy zestaw oświetlenia, to już banały. Z resztą, patrzcie i podziwiajcie:

 

 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 488 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dawałem jakiś czas temu na AMiS i już wtedy byłem pełen podziwu dla konstruktora (bo tak śmiało można powiedzieć o kimś kto robi takie rzeczy). Pracochłonne, ale efekt bezcenny i porażający.
  ~Samuraj, 2011-07-11 12:17:16
 • avatar
  zgłoś
  3500 elementów, prawie 4 kg wagi i wszystko działa - zobacz najbardziej skomplikowany model z klocków Lego.
  auto motor i sport, 2011-07-11 10:02:36
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij