[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Tanie opony zimowe - czy to ma sens?

Zakup w sklepie internetowym, w warsztacie, czy też kupno opon mniej znanych producentów - oto sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy przy poszukiwaniu opon zimowych. 

Gdy decydujemy się na kupno nowego kompletu opon to pamiętajmy, że jest to zakup na minimum pięć sezonów, choć jest to oczywiście umowny wyznacznik. Poszukiwania powinniśmy rozpocząć od ustalenia budżetu i kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na opony zimowe. Mniej więcej połowę mniej zapłacimy za używane ogumienie, ale tego wariantu radzimy nie brać pod uwagę, gdyż zawsze musimy stawiać bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny na pierwszym miejscu. Inna sprawa, że takie opony posłużą nam krócej niż nowe. Kupno używanych opon nie wychodzi tak naprawdę taniej, rachunek jest podobny. Z tego samego powodu raczej powinniśmy zrezygnować z zakup opon tylko na jedną oś.  

Poszukując opon zimowych dokładnie sprawdzajmy rok ich produkcji. Zwracajmy uwagę, by nie kupić ogumienia, które długo zalega na magazynie. Idealnie będzie, gdy opony będą z tego samego miesiąca produkcyjnego. 

REKLAMA

Przy wyborze opon zimowych warto rozważyć zakup w sklepach internetowych. Ceny są niższe, a do tego transport we wskazane miejsce jest gratis. Podobnie w cenę wliczony może być również montaż we współpracującym ze sklepem warsztacie, znajdujący się w naszej okolicy. Powinniśmy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie samemu wymienić opon i przy zakupie musimy również uwzględnić koszt wymiany ogumienia w wulkanizacji oraz wyważenie kół. Dobrze jest zorientować się w cenach na rynku, w większości zakładów wulkanizacyjnych kosztuje to 50-60 zł, w ASO nawet 200 zł. Pamiętajmy by korzystać z usług sprawdzonego warsztatu, który cieszy się nienaganną opinią.

Oszczędności można również szukać przy zakupie opon zimowych w zakładzie wulkanizacyjnym. Możemy liczyć na zniżkę przy zakupie opon lub na darmowy montaż i wyważenie kół. Warto porównywać ceny w kilku warsztatach. 

I na koniec kwestia tanich opon mniej znanych, chińskich producentów. Możemy rozważyć zakup takiego ogumienia w przypadku, gdy rocznie pokonujemy ok. 10 tys. km. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zakup opon, które są produkowane przez renomowane marki, ale występują pod innymi nazwami - Barum, Dębica. To zawsze lepsze wyjście niż zakup chińskiego ogumienie, które jeszcze długo będzie pracować na swoją pozycję na rynku. Sprawdź nasz obszerny test opon zimowych. 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij