Wideo w zagłówku

Zrób z tylnej kanapy salę kinową. Nie potrzebujesz do tego dużego auta ani wielkich pieniędzy.  

Ekrany w fotelach
8-calowy ekran LCD w przednim zagłówku Volvo

Tablet z uchwytem do zagłówka
Do tabletu, który w czasie jazdy i tak Ci się nie przyda, dokup uchwyt, dzięki któremu będziesz mógł powiesić go na zagłówku przedniego fotela. Dziecko nie będzie musiało trzymać go całą drogę na kolanach, nie musisz się martwić, że zaleje go sokiem albo upuści i stłucze ekran, gdy zapadnie w drzemkę. Obrotowa głowica pozwala na ustawienie ekranu pod odpowiednim kątem, a porządny materiał gwarantuje, że urządzenie nie wypadnie na pierwszej dziurze w jezdni.

Zagłówek z multimediami
Zagłówek z wbudowanym 9-calowym ekranem, odtwarzaczem DVD i konsolą do gier. W zestawie masz dwa zagłówki – więc unikniesz kłótni na tylnej kanapie – a do nich pilota zdalnego sterowania, pada do gier oraz dwa komplety bezprzewodowych słuchawek. Przed zakupem sprawdź, czy da się zdemontować zagłówek w Twoim samochodzie, by zastąpić go „multimedialnym”.

Ekran w zagłówku
Rozwiązanie najbardziej estetyczne – w oryginalnym zagłówku Twojego auta tapicer zaszywa ekran i podłącza go do pokładowego sprzętu car audio. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że Ty decydujesz, co jest na nim wyświetlane, dziecko nie ma możliwości sterowania. Dźwięk można odtwarzać przez głośniki w samochodzie – ale to niekoniecznie musi być zaletą. W zagłówku samochodu osobowego zmieścisz ekran o przekątnej do 7 cali. Niestety, z tym rozwiązaniem wiąże się zwykle konieczność zmiany radioodbiornika – o czym piszemy obok.

 

Ekspert radzi - Tomasz Fechter Extreme Car & Audio
Zaszycie ekranu w zagłówku to dopiero połowa sukcesu. To rozwiązanie wymaga źródła dźwięku i obrazu.

Takim źródłem dla monitora zagłówkowego jest najczęściej osobny samochodowy odtwarzacz DVD (stacja multimedialna). Nowoczesne odtwarzacze mają także złącze USB/SD umożliwiające odczyt plików DivX z pendrive’a lub karty pamięci. Oprócz tego czytają płyty CD i pliki MP3. Ceny – od 300 do 1000 zł.
Stacja multimedialna może obsłużyć pasażerów z przodu i z tyłu jednocześnie.
Stacje multimedialne dostępne na rynku w większości wypadków umożliwiają pracę w tzw. dwóch strefach. Potrafią z wbudowanego odtwarzacza DVD dostarczyć obraz i dźwięk na tylne monitory zagłówkowe, jednocześnie odtwarzając sygnał z radia, nawigacji bądź złącza USB na głośnikach samochodu.

 

REKLAMA