Wodny stożek

Watercone
Watercone
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Urządzenie nosi nazwę Watercone. Honorowymi gośćmi podczas ceremonii byli Michaił Gorbaczow, Jose Manuel Barroso oraz Kofi Annan.

Watercone jest odsalarką w kształcie stożka, zasilaną energią słoneczną, uzyskującą słodką wodę pitną ze słonej. Stożek jest sztywny, dzięki temu Watercone utrzymuje się na powierzchni wody lub wilgotnej ziemi. Promienie słońca powodują skraplanie się wody wewnątrz stożka, z którego w łatwy sposób można ją pić lub przelewać do naczyń. Uzyskana w ten sposób woda jest idealnie oczyszczona.

Urządzenie pozwala uzyskać dziennie ok. 1.6 litra wody pitnej, co oznacza, że Watercone może odegrać znaczącą rolę w rozwiązywaniu światowych problemów: eksperci UNICEFU szacują, że każdego dnia, z powodu picia zanieczyszczonej wody, umiera 5000 dzieci. Używając Watercone, mieszkańcy wybrzeży Afryki, Azji i Ameryki południowej mogą pozyskiwać wodę pitną z morskiej. W dodatku wynalazek oczyszcza wodę również z metali ciężkich i innych zanieczyszczeń.

Watercone wykonany został z niełamiącego się i odpornego na promieniowanie UV poliwęglanu Bayer Makrolon, z minimum 5 letnią gwarancją. Stephan Augustin testował go w tunelach powietrznych BMW, co pokazało, że urządzenie działa bezproblemowo niezależnie od pogody, nawet przy sile wiatru dochodzącej do 55km/h.

źródło: BMW

REKLAMA