Zielony Przewodnik Michelin

Zielony Przewodnik Michelin
Zielony Przewodnik Michelin

Pomoże on odnaleźć się polskim podróżnikom w zaułkach Antibes, na alejach palm w Cannes czy wśród murów kamienic w Monako, pamiętających czasy pierwszych władców dynastii Grimaldich. Ułatwi nam też wytropienie szlaków, którymi przechadzali się niegdyś Napoleon Bonaparte, Pablo Picasso czy Grace Kelly. Lazurowe Wybrzeże na pewno oczaruje Polaków chcących odkryć bogactwo tego fascynującego regionu.

Ponad pięć milionów Polaków wyjeżdżało za granicę w 2008 r., z czego 350 tys. odwiedziło Francję. Trend wskazuje jednoznacznie w górę i nie wygląda na to by nasza ciekawość świata osłabła z powodu kryzysu gospodarczego.

Podobnie jak w przypadku Czerwonych Przewodników Michelin Main Cities of Europe 2009, wyróżniających najlepsze lokale gastronomiczne na świecie, w Zielonych Przewodnikach znajdziemy gwiazdki informujące nas o zabytkach godnych szczególnej uwagi. Na Lazurowym Wybrzeżu trzema gwiazdkami zostały wyróżnione m.in. Nicea, Monte Carlo czy Grande Corniche - szlak leżący na wysokości 450 m, zbudowany niegdyś przez Napoleona na miejscu starożytnej drogi Via Julia Augusta.

Przewodnik po Francuskiej Riwierze jest dostępny w salonach EMPIK na terenie całego kraju, na trzech polskich lotniskach (w Warszawie, Krakowie i Katowicach) oraz w sprzedaży wysyłkowej Wydawnictwa Bezdroża (www.bezdroza.pl). Dotychczas na rynek trafiły Zielone Przewodniki z serii Udany Weekend po Pradze, Paryżu, Barcelonie, Londynie, Rzymie i Dublinie oraz Zielone Przewodniki opisujące państwa - Włochy, Francję, Chorwację, Wielką Brytanię oraz Stany Zjednoczone Ameryki.

 

Zobacz również:
REKLAMA