[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.1

Zimowy płyn do spryskiwaczy - jaki wybrać

Podczas niepogody zimą, trudno zachować czystość szyby. Opady oraz zanieczyszczenia wyrzucane przez koła innych pojazdów wprost na szybę, ograniczają widoczność. Warto wówczas zastosować zimowy płyn do spryskiwaczy.

Fiat Punto Dolewanie płynu do spryskiwacza wymaga wprawy.

Wybierając zimowy płyn do spryskiwaczy powinniśmy się sugerować jego temperaturą krzepnięcia. Oczywiście im niższa tym lepiej dla nas. Kupując gotowy płyn, na opakowaniu widać przy jakiej wartości on zamarza. Jeśli zdecydujemy się na koncentrat, to tak naprawdę my wybieramy, kiedy płyn krzepnie. Jeśli rozcieńczymy go małą ilością wody, temperatura zamarzania będzie niższa.

Warto dodać, że zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami sprzedaż płynów zawierających metanol jest zakazana. Ten alkohol i jego opary są szkodliwe dla człowieka. A przecież płyn do spryskiwaczy paruje i dostaje się do układu wentylacji. W tym temacie ważny jest również zapach. Powinien być przyjemny, aby podczas użycia nie drażnił pasażerów.

REKLAMA

Jaki zimowy płyn kupić?

Kupując zimowy płyn do spryskiwaczy zwracajmy uwagę, czy produkt zawiera pozytywną opinię Instytutu Transportu Samochodowego. Wykazuje ona, czy środek nie jest szkodliwy np. dla lakieru czy uszczelek. Nie zapominajmy o składzie, w którym nie powinno być metanolu.

Czy letni płyn zamarza w zimie?

Tak. Płyny letnie nie zawierają alkoholu, więc zamarzają przy temperaturze 0 stopni. Zimowe i letnie płyny można ze sobą mieszać. Po dolaniu zimowego płynu do letniego warto przepompować sporą dawkę cieczy przez dysze przednich i tylnych spryskiwaczy oraz spryskiwaczy reflektorów, by uniknąć zamarznięcia cieczy w całym układzie.

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij