REKLAMA

ORLEN pisze historię

Marka PKN ORLEN i sportowy ORLEN Team mają po 21 lat. To kawał historii polskiego sportu. Zespół jest skupiony na Rajdzie Dakar, gdzie dobre wyniki kierowców ORLENU rozsławiają frmę w świecie.

PKN ORLEN - DAKAR - 2000

DEBIUT W DAKARZE

W barwach ORLEN Teamu na afrykańską, saharyjską trasę na motocyklach Yamaha wyruszają Jacek Czachor i Marek Dąbrowski. Na metę rajdu docierają na 46. i 52. miejscu.

PKN ORLEN - DAKAR - 2001

SZYBKI AWANS CZACHORA

Drugi start ORLEN Teamu w Afryce, dobra jazda i dużo lepszy wynik Jacka Czachora. Tym razem nie Yamahą, lecz Hondą 650. Ostatecznie na mecie w bardzo mocnej i doświadczonej konkurencji całkiem dobre 24. miejsce.

PKN ORLEN - DAKAR - 2003

W PIERWSZEJ "10"

Obaj motocykliści jeżdżą coraz szybciej. Sensacyjny wynik osiąga Marek Dąbrowski – na KTM-ie 660 Rally zajmuje 9. miejsce w klasyfkacji generalnej, ulegając tylko kierowcom fabrycznym.

PKN ORLEN - DAKAR - 2005

NAJSZYBSZY POLAK

Przy rekordowej frekwencji – bo na starcie Rajdu Dakar, tym razem w Barcelonie, stanęło aż 696 pojazdów – Jacek Czachor na motocyklu KTM 660 Rally osiąga metę na 12. miejscu.

PKN ORLEN - DAKAR - 2007

CZACHOR W CZOŁÓWCE

Wyśmienicie jedzie Jacek Czachor. Na jednym z etapów zajmuje sensacyjne 2. miejsce, wyprzedzając wielu słynnych zawodników fabrycznych. Cały rajd kończy na 10. miejscu.

PKN ORLEN - DAKAR - 2009

DOBRY ROK ORLENU

Bardzo udany start zawodników ORLENU. W składzie zespołu pojawia się młody motocyklista Kuba Przygoński. I to on jest sensacją rajdu – zajmując 11. miejsce w klasyfkacji generalnej, okazuje się najlepszym debiutantem w Dakarze.

PKN ORLEN - DAKAR - 2010

SUKCES PRZYGOŃSKIEGO

Znakomity występ najmłodszego w ORLEN Teamie – Kuby Przygońskiego. Jadąc motocyklem KTM 660 Rally, zajmuje 8. miejsce w klasyfkacji generalnej, co jest rekordem wszech czasów startów polskich motocyklistów w Dakarze i nobilitującą przepustką do elitarnego świata wielkich gwiazd tego sportu.

PKN ORLEN - DAKAR - 2011

REGULARNOŚĆ

W kolejnym Dakarze zachwyca równa forma i regularność jazdy Jacka Czachora. Motocyklista ORLENU po raz trzeci plasuje się w pierwszej dziesiątce rajdu.

PKN ORLEN - DAKAR - 2012

OBAJ NA MECIE

Motocykliści ORLEN Teamu w komplecie na mecie Dakaru – Jacek Czachor na 13. miejscu, a Marek Dąbrowski na 29. pozycji. Obaj na motocyklach KTM 450.

PKN ORLEN - DAKAR - 2013

SKUTECZNY CZACHOR

Kolejny, trzynasty już, start w Dakarze Jacka Czachora w kategorii motocykli i kolejny trzynasty raz na mecie. Fantastyczna skuteczność. To wyjątkowe wydarzenie w skali wielu tysięcy uczestników tego najtrudniejszego rajdu świata.

PKN ORLEN - DAKAR - 2014

MAREK I JACEK W AUCIE

Najmłodszy w zespole, Kuba Przygoński, na mecie jest szósty! Marek Dąbrowski i Jacek Czachor przesiadają się do samochodu i, tworząc jedną załogę, osiągają w debiucie sensacyjne 7. miejsce.

PKN ORLEN - DAKAR - 2015

MAREK BEZ JACKA

Z powodów osobistych Jacek Czachor nie może wystartować w Dakarze i w ostatniej chwili jego miejsce w samochodzie u boku Marka Dąbrowskiego zajmuje brytyjski pilot Mark Powell. Po wielu miesiącach powypadkowej rehabilitacji Kuba Przygoński melduje się na mecie na 18. miejscu.

PKN ORLEN - DAKAR - 2016

KUBA W SAMOCHODZIE

Po wypadku motocyklowym Kuba Przygoński decyduje się na kontynuowanie dakarowych startów wyłącznie w samochodzie. W pierwszym starcie – dobre 15. miejsce.

PKN ORLEN - DAKAR - 2017

KUBA AWANSUJE

Świetna jazda samochodem w drugim roku startów Kuby Przygońskiego – 7. miejsce w klasyfkacji generalnej rajdu. Po raz pierwszy w Dakarze startuje Adam Tomiczek.

PKN ORLEN - DAKAR - 2018

WIĘCEJ SUKCESÓW

Bardzo udany w Dakarze rok ORLEN Teamu. Kuba Przygoński z Tomem Colsoulem, jadąc Mini 4x4, poprawiają swój własny rekord samochodowy, zajmując piąte miejsce. Młodziutki Maciej Giemza zalicza świetny dakarowy debiut, osiągając metę na 24. pozycji.

PKN ORLEN - DAKAR - 2019

KUBA BLISKO MEDALU

Najlepszy wynik w karierze Kuby Przygońskiego. Czwarte miejsce. Zanosiło się na pudło, ale awaria skrzyni biegów zatrzymała go na godzinę na pustyni. Motocyklista Adam Tomiczek pierwszy raz w karierze kończy Dakar – na znakomitym 16. miejscu.

PKN ORLEN - DAKAR - 2020

DEBIUT NOWEGO SKŁADU ORLEN TEAM

Martin Prokop z Viktorem Chytką na mecie lądują na 12. miejscu. Przygoński jest 19. po świetnej jeździe, poprzedzonej dużą awarią już na 1. etapie. Życiowe wyniki notują Kamil Wiśniewski, zajmujący 5. lokatę na quadzie oraz motocyklista Maciej Giemza - na miejscu 17.