[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Redakcja

Szymon Piaskowski
Szymon Piaskowski
Redaktor

Alfabetu uczyłem się czytając magazyny motoryzacyjne, m.in. Auto International (potem Auto Motor i Sport). Nie lubię aut, które dużo udają. Uwielbiam te, które są podporządkowane konkretnemu celowi.

Artykuły autora

Mandat karny Wydarzenia 2 kwietnia 2020, 12:00

Punkty karne - jak sprawdzić stan i kiedy się kasują?

24 punkty karne może mieć na swoim koncie kierowca, wszystko powyżej kończy się odebraniem prawa jazdy. Jak sprawdzić punkty karne online?

Ile kosztuje mandat za złe parkowanie? Wydarzenia 21 marca 2020, 09:00

Ile kosztuje mandat za złe parkowanie?

W pewnych sytuacjach nieprawidłowe parkowanie np. na zakazie oznacza nie tylko mandat, ale i odholowanie samochodu. Kiedy więc złe parkowanie może skończyć się odholowaniem i ile to kosztuje?

Ford Focus Active - lepszy niż crossover? Pierwsza jazda 20 marca 2020, 10:30

Ford Focus Active - lepszy niż crossover?

„Dla aktywnych” – jakże często producenci tak właśnie określają swoje auta. Czy to tylko chwyt marketingowy, czy nowy „aktywny” Focus Active rzeczywiście daje kierowcy coś więcej?

Mandat karny Wydarzenia 17 marca 2020, 08:00

Taryfikator mandatów 2020 – za które przewinienia grożą najwyższe mandaty i najwięcej punktów

Wybraliśmy z taryfikatora mandatów 2020 przewinienia, za które grożą najbardziej dotkliwe kary. Ile zapłacimy za przekroczenie prędkości, ile za wyprzedzanie na pasach, a ile za przejechanie na czerwonym świetle? 

Autostrady w Polsce - lista nowych dróg na 2020 rok Wydarzenia 8 marca 2020, 09:00

Autostrady w Polsce - lista nowych dróg na 2020 rok

W zeszłym roku otwarto 460 km nowych dróg. W 2020 roku budowa autostrad w Polsce zwolni. Udostępnionych zostanie 116,8 km tras, między innymi odcinki autostrady A2 czy drogi S5. Jest też nowy plan rządu na wybudowanie 100 obwodnic.

Kierowcy drogich aut są najbardziej agresywni. Tak mówią badania Wydarzenia 1 marca 2020, 09:00

Kierowcy drogich aut są najbardziej agresywni. Tak mówią badania

Oczywiście, nie wszyscy. Jednak ryzyko, że za kierownicą drogiego auta siedzi ktoś agresywny jest wyższe niż w przypadku kierowców popularnych marek.

Renault Clio V Test 27 lutego 2020, 19:00

Renault Clio V: finalista COTY w naszym teście

Chociaż  z zewnątrz trudno to zauważyć, Renault Clio V jest nowe od tablicy rejestracyjnej po dach. Ma nową płytę podłogową, zupełnie zmienione wnętrze i po raz pierwszy wyposażono go w silnik 1.3 turbo. W teście 130-konna wersja R.S. Line. 

Polestar i Google Wydarzenia 25 lutego 2020, 09:00

Google i Polestar wspólnie tworzą system multimedialny przyszłości

Ma być tak, jak w smartfonach z Androidem – menu będzie można personalizować, do tego w systemie pojawią się aplikacje Google Maps, Google Assistant czy Google Play.

BMW 2 Gran Coupe – 5 najistotniejszych faktów Wydarzenia 24 lutego 2020, 08:00

BMW 2 Gran Coupe – 5 najistotniejszych faktów

Aż dziwne, że BMW, marka znana z otwierania kolejnych nisz, przez lata pozwalała Mercedesowi CLA dzielić i rządzić. Ale właśnie naprzeciw modelu CLA Coupe parkuje seria 2 Gran Coupe. Oto, co trzeba o niej wiedzieć.

Oto Project Vector. Za rok testy autonomicznego konceptu na drogach w Wielkiej Brytanii Wydarzenia 21 lutego 2020, 19:00

Oto Project Vector. Za rok testy autonomicznego konceptu na drogach w Wielkiej Brytanii

Zero emisji, zero wypadków, zero korków. Takie niezwykle ambitne plany na temat przyszłości mają Brytyjczycy z Land Rovera/Jaguara.

Porsche Macan GTS – 5 powodów, które sprawiają, że to najfajniejsza wersja Wydarzenia 17 lutego 2020, 15:51

Porsche Macan GTS – 5 powodów, które sprawiają, że to najfajniejsza wersja

Porsche Porsche Macan w ostrzejszej wersji GTS parkuje między Macanem S, a topowym Macanem Turbo. GTS w nomenklaturze Porsche oznacza podniesioną moc, "ostrzejsze" zawieszenie, dodatki stylizacyjne, lepsze wyposażenie oraz bardziej charakterny dźwięk.

Porsche Macan GTS Wydarzenia 7 lutego 2020, 19:37

Lista wdzięczności. Auta, dzięki którym ekskluzywne marki wciąż żyją

Porsche Cayenne i Macan uratowały wszystkie 911-tki, Urus przyjechał na odsiecz Aventadorowi, a bez Cullinana Phantom mógłby wybierać się na emeryturę.

REKLAMA