REKLAMA

Redakcja

Szymon Piaskowski
Szymon Piaskowski
Redaktor

Alfabetu uczyłem się czytając magazyny motoryzacyjne, m.in. Auto International (potem Auto Motor i Sport). Nie lubię aut, które dużo udają. Uwielbiam te, które są podporządkowane konkretnemu celowi.

Artykuły autora

Ford Fiesta Pierwsza jazda 14 maja 2021, 16:00

Ford Fiesta Active: Porcja elektronów - TEST

Od niedawna Ford Fiesta może liczyć na dodatkową dawkę energii, którą zapewnia jej rozrusznik działający czasem jak niewielki silnik elektryczny. Oto 155-konna wersja Active.

Volvo XC90 Pierwsza jazda 11 maja 2021, 09:23

Volvo XC90 B5 diesel: duży może więcej - TEST

Nie ma przypadku w tym, że Volvo XC90 to model, który tak chętnie wybierają rodziny, szczególnie te większe. Jeździmy wersją B5 z dieslem pod maską.

Kia Sorento Test 8 maja 2021, 20:38

Kia Sorento: Dużo za mniej - TEST

Kia Sorento numer cztery – po raz pierwszy jako hybryda. W segmencie SUV-ów o długości 4,7-4,8 m ma szansę stać się tym najpopularniejszym. Sprawdzian 230-konnej wersji hybrydowej z napędem 4x4 i najbogatszym wyposażeniem.

Honda e Pierwsza jazda 7 maja 2021, 13:00

Honda e: Chcieć bardziej niż bardzo - TEST

Co z tego, że jest urocza, dobrze jeździ, ma całkiem praktyczne i z pomysłem zrobione wnętrze? No właśnie, niewiele. Hondę e, przynajmniej na naszym rynku, trzeba naprawdę chcieć bardziej niż bardzo, żeby pójść po nią do salonu.

Renault Arkana Test 7 maja 2021, 09:00

Renault Arkana: Na tropie sukcesu - TEST

Nowy model w rodzinie Renault. Obok miejskiego crossovera i dwóch SUV-ów – kompaktowego i dużego – parkuje Arkana. Czy znajdzie dla siebie miejsce na rynku? Testujemy topową wersję R.S. Line ze 140-konnym benzynowym silnikiem.

Ferrari 348 Wydarzenia 4 maja 2021, 23:30

Bill Gates - miłośnik samochodów: Czym jeździ założyciel Microsoftu?

News dnia na wielu portalach – Bill Gates rozwodzi się ze swoją żoną Melindą. Czy dogadają się w kwestii podziału samochodów? Auta Billa Gatesa to doprawdy imponująca kolekcja ciekawych modeli, wśród których rządzi jedna marka – Porsche.

Porsche Cayenne Coupe Pierwsza jazda 4 maja 2021, 06:00

Porsche Cayenne GTS Coupe: Powrót V-ósemki - TEST

Porsche Cayenne GTS Coupé znów ma pod maską silnik V8. To najmocniejszy punkt auta, w którym można też jednak znaleźć kilka drobnych wad.

BMW 5 Pierwsza jazda 3 maja 2021, 06:00

BMW 540d xDrive: Z ligi mistrzów - TEST

BMW 5 z najmocniejszym, 3-litrowym dieslem jest jak Bayern Monachium z zeszłego sezonu – nie wykazuje słabych stron i w każdej kategorii zgarnia wszystko, co jest do zgarnięcia.

Dziwne dyscypliny Sport 18 kwietnia 2021, 16:00

Wyścigi ze świnią i inne nietypowe dyscypliny

Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że człowiek będzie ścigał się wszystkim, cokolwiek by przed nim postawić. I rzeczywiście, nietypowych serii wyścigów odbywających się bardziej lub mniej regularnie jest naprawdę wiele. Oto nasz przegląd tych najbardziej odjechanych.

Autostrada Wydarzenia 8 kwietnia 2021, 08:07

7 grzechów głównych polskich kierowców

Umówmy się – każdy z nas, od czasu do czasu, dopuszcza się mniejszych lub większych wykroczeń na drodze. Kierowców, którzy robią to jednak z premedytacją i w zupełnym pogwałceniu nie tylko przepisów, ale i logiki oraz zdrowego rozsądku przybywa.

Fiat Tipo Cross Pierwsza jazda 7 kwietnia 2021, 12:35

Fiat Tipo Cross: Czy uwiedzie polskich kierowców? - TEST

Face lifting, nowa wersja, nowy silnik, nowe oblicze – wsiadamy za kierownicę samochodu, który niemal w pojedynkę broni honoru Fiata na polu aut osobowych. Czy Fiat Tipo Cross osiągnie w Polsce sukces?

Suzuki Swace Pierwsza jazda 4 kwietnia 2021, 14:00

Suzuki Swace: Legalna kopia - TEST

W ramach współpracy Suzuki z Toyotą na świat przyszedł stary-nowy model – Swace to legalna kopia Corolli kombi. Auto jest dostępne tylko w jednej wersji napędowej.

REKLAMA