Redakcja

Szymon Piaskowski
Szymon Piaskowski
Redaktor

Alfabetu uczyłem się czytając magazyny motoryzacyjne, m.in. Auto International (potem Auto Motor i Sport). Nie lubię aut, które dużo udają. Uwielbiam te, które są podporządkowane konkretnemu celowi.

Artykuły autora

Seat Ibiza Pierwsza jazda 18 września 2022, 06:00

Seat Ibiza FR: Nie tylko na lepsze -TEST

Kryzys wieku średniego Ibiza piątej generacji stara się przezwyciężyć klasycznie – face liftingiem. Odmłodzenie nie wszędzie wyszło jej jednak na dobre. Jazda wersją FR o mocy 150 KM.

Aston Martin DBX 707 Pierwsza jazda 3 września 2022, 06:00

Aston Martin DBX 707: Program 700 plus - TEST

Dziwny to świat, w którym niemal wszyscy producenci rozprawiają o napędzie elektrycznym, ale nie widzą nic zdrożnego w SUV-ie o monstrualnych rozmiarach. Skoro Aston Martin DBX 707 jednak powstał, to żal było go nie wypróbować.

Alfa Romeo Tonale Test 29 sierpnia 2022, 06:00

Alfa Romeo Tonale: Po SUV-ie do celu - TEST

Z pełnym przekonaniem i małą dozą złośliwości można stwierdzić, że to najważniejsza Alfa od 6 lat. Tonale wjeżdża na bardzo zatłoczony kawałek rynku, a czy będzie mieć coś na nim do powiedzenia, sprawdzamy w teście podstawowej odmiany silnikowej w najbogatszej wersji wyposażenia.

Sudi RS5 Sportback Pierwsza jazda 7 sierpnia 2022, 16:00

Audi RS 5 Sportback: Emocje na spokojnie - JAZDA

Jest bardzo szybkie i eleganckie, zaskakująco komfortowe i praktyczne. Audi RS 5 Sportback to samochód, w którym wszystko przychodzi bez wysiłku.

Mazda CX-5 Pierwsza jazda 30 lipca 2022, 15:00

Mazda CX-5 Newground: Gra w zielone - JAZDA

Prawie po amerykańsku wygodna, umiarkowanie dynamiczna, ale za to z nieprzekombinowanym wnętrzem i dopracowaną stylistyką – taka zawsze była i wciąż jest Mazda CX-5. Tu w nowej wersji Newground.

Toyota Aygo X Test 26 lipca 2022, 06:00

Toyota Aygo X: Używać w mieście - TEST

Krótko po ogłoszeniu przez Toyotę, że Aygo przechodzi na emeryturę, na scenę wjeżdża Aygo X. Ma na siebie nieco inny pomysł niż reszta maluchów i zamierza udowodnić, że na rynku jest nadal miejsce dla modeli z nadwoziem o długości około 3,7 metra.

Citroen C5 X Test 24 lipca 2022, 06:00

Citroen C5 X: Francja ekstrawagancja - TEST

DS, CX, XM to w historii Citroëna wielkie nazwiska. W teście flagowej wersji C5 X z napędem hybrydowym sprawdzamy, czy największy współczesny model francuskiej marki ma szansę stanąć z nimi w jednym rzędzie.

Rolls-Royce Ghost Extended Pierwsza jazda 23 lipca 2022, 06:00

Rolls-Royce Ghost Extended: W nowym wymiarze - TEST

Po tzw. krótkiej, bo zaledwie ponad 5,5-metrowej, wersji nowego Ghosta przyszedł czas na jego odmianę przedłużoną – dodatkowe 17 cm w całości przeznaczono na powiększenie przestrzeni w kabinie. Wrażenia nie tylko z tylnego fotela.

Skoda Octavia 1.5 TSI e-TEC Testy długodystansowe 19 lipca 2022, 10:58

100 dni ze Skodą Octavią 1.5 TSI e-Tec – Czy „miękka hybryda” ma sens? ODC.1

Do garażu auto motor i sport na 100 dni trafiła 150-konna Octavia z instalacją 48V i przekładnią DSG w bogato wyposażonej wersji Style. Na koniec testu zamierzamy odpowiedzieć na pytanie, czy warto dopłacać kilka tysięcy złotych do takiej wersji.

McLaren Artura Testy 9 lipca 2022, 06:00

McLaren Artura: Jest na co czekać – TEST

Nowy model w garażu McLarena jest naprawdę nowy – choć zupełnie na taki nie wygląda. Na imię mu Artura, pod skórą ma napęd hybrydowy plug-in i chce sporo udowodnić sobie oraz światu.

Honda HR-V Test 29 czerwca 2022, 14:24

Honda HR-V: Wyjechać z niszy - TEST

Protoplasta był zbyt awangardowy, poprzednik nie zyskał popularności rywali. Co zatem ma do zaproponowania Honda HR-V trzeciej generacji, dostępna wyłącznie w wersji hybrydowej? Odpowiedź w teście.

Cupra Wydarzenia 17 czerwca 2022, 06:00

Ewolucja trwa - Lista motoryzacyjnych nowości

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie samochody zadebiutują w ciągu najbliższych miesięcy i nieco później zapraszamy do lektury naszego materiału. Wytypowaliśmy trzech głównych bohaterów naszego zestawienia – prototypowego malucha Cupry, popularnego SUV-a Mercedesa i model koncepcyjny przyszłego elektryka Renault, ale lista motoryzacyjnych nowości jest znacznie dłuższa.