Redakcja

Roman Popkiewicz
Roman Popkiewicz
Redaktor naczelny

Artykuły autora

Alfa Romeo Tonale Pierwsza jazda 5 maja 2022, 09:24

Alfa Romeo Tonale: Hipnotyzuje - TEST

Od debiutu Stelvio właśnie mija sześć lat. To kawał czasu, w którym świat się zmienił, a firmy, z którymi Alfa Romeo chce rywalizować wprowadziły dziesiątki nowych modeli. Długo wyczekiwana Tonale jest pierwszym modelem, który ma nadać słynnej marce rozpędu. Wrażenia z jazdy nowiutkim crossoverem.

Renault Megane E-Tech Test 23 kwietnia 2022, 06:00

Renault Megane E-Tech: Znak nowych czasów - TEST

Niektóre modele mają bardzo duże znaczenie dla firm, inne nie. Renault nie ma wątpliwości, że Megane E-Tech należy do tej pierwszej kategorii, elektryczny kompakt wskazuje bowiem przyszłość. A więc – przyszłość Renault w naszym teście.

Porsche 718 Cayman GT4 RS Fascynacje 16 kwietnia 2022, 07:55

Porsche 718 Cayman GT4 RS: Szaleństwo na godzinę - TEST

Po paru okrążeniach, kiedy już trochę przyzwyczaisz się Porsche 718 Cayman GT4 RS i zaczniesz rejestrować szczegóły jego zachowania, więcej niż raz zdarza ci się wyrazić uznanie – zwykle słowem, które nie nadaje się do publikacji. Ale w ryku silnika GT4 RS i tak sam tego nie słyszysz.

Nissan Qashqai Pierwsza jazda 22 marca 2022, 10:00

Nissan Qashqai 4WD: Bezstresowy - TEST

Nissan Qashqai w pojedynkę wynalazł klasę kompaktowych crossoverów i od tego czasu nie schodzi z list bestsellerów. Tu w wersji z silnikiem o mocy 158 KM i napędem 4WD.

materiały prasowe Adrenalina 19 marca 2022, 13:00

Zmiany w przepisach Formuły 1 na sezon 2022 - Aerodynamika przede wszystkim

Samochody Formuły 1 będą w sezonie 2022 wyglądały mocno inaczej niż dotychczas. Gruntowne zmiany przepisów technicznych dotyczą układów zawieszenia, kół, a przede wszystkim aerodynamiki. 

Achim Hartmann Testy 13 marca 2022, 06:00

Cupra Born: Tożsamość Borna - TEST

Debiut swojego pierwszego elektrycznego modelu każda marka określa prawie jak początek świata. Robi tak również Cupra, marka młoda, która chce być bliżej Audi niż Seata. A Born ma być dla Cupry czymś w rodzaju elektrycznego, kompaktowego GTI. Czy jest – odpowiedź w teście.

BMW iX Pierwsza jazda 5 marca 2022, 06:00

BMW iX: Przełamać słodycz - TEST

Brak typowego dla aut BMW numeru w nazwie ma sugerować, że stoi ponad wszystkimi modelami z rodziny „i”. Długo zapowiadany, jeszcze dłużej oczekiwany, nareszcie pojawił się pod naszą redakcją – BMW iX.

Mercedes EQS Test 26 lutego 2022, 06:00

Mercedes EQS: Tak wygląda jutro - TEST

Na swój sposób dla Mercedesa EQS to jeszcze ważniejsze auto niż klasa S. O ile klasyczna flagowa limuzyna tradycyjnie jest wizytówką tego, czym jest Mercedes, o tyle topowy model elektryczny ma być wizytówką tego, czym Mercedes ma się stać. W teście EQS 580 4Matic.

Maserati Grecale Pierwsza jazda 6 lutego 2022, 06:00

Maserati Grecale: Nowa twarz na nowe czasy - TEST

Jeszcze nie tak dawno kompaktowy SUV z czterocylindrowym silnikiem spod znaku Maserati byłby nie do pomyślenia. Dziś okazuje się jednym z najbardziej wyczekiwanych aut. Pierwsze wrażenia z jazdy przedprodukcyjnym Maserati Grecale.

Toyota Yaris Cross Test 29 stycznia 2022, 15:00

Toyota Yaris Cross: Inna, niż się zdaje - TEST

Najmniejszy crossover Toyoty właśnie wjeżdża do salonów sprzedaży. Ma sporo do zaoferowania, ale też nie wszystko okazuje się w nim idealne. W teście Yaris Cross z napędem hybrydowym.

Renault Megane E-tech Pierwsza jazda 6 stycznia 2022, 15:00

Renault Megane E-Tech: Elektryczna deklaracja - TEST

Nazywa się Renault Megane E-Tech i ma silnik, ale pod klapką na błotniku jest gniazdko elektryczne. Wersji z wlewem nie będzie. Na kilka miesięcy przed rynkowym debiutem mieliśmy okazję jeździć najnowszym modelem, jednym z najważniejszych w historii Renault.

Abarth 595 Pierwsza jazda 24 grudnia 2021, 06:00

Abarth 595 Competizione: Z charakterkiem - TEST

Minęła dłuższa chwila, od kiedy ostatni raz jeździliśmy Abarthem 595. Wersja Competizione jak zawsze wywołuje szeroki uśmiech, chociaż Abarth wcale nie jest autem doskonałym.