Redakcja

Michał Szymaczek
Michał Szymaczek
Redaktor

Pasję do samochodów mam we krwi. Jako przedszkolak odpalałem potajemnie Malucha taty, a mając 9 lat już go sam prowadziłem... Jeździłem Porsche 911 Turbo za kołem podbiegunowym, Mercedesem-AMG GT po Laguna Seca, rajdowym Lancerem na odcinku testowym czy Ferrari w Dolomitach. Stąpam jednak twardo po ziemi i potrafię docenić zwykłe, budżetowe auta. Mam dużą słabość do japońskiej motoryzacji.

Artykuły autora

Porsche 924  Carrera GTS Wydarzenia 8 godz. temu

Porsche 924 Carrera GTS: najdroższe Porsche swoich czasów

Porsche 924 Carrera GTS było w latach 80. ubiegłego wieku rajdową bestią, w której zasiadał sam Walter Rohrl. Przy okazji faktu odrestaurowania kultowego modelu, warto przypomnieć jego niezwykłą historię.

Zasięg samochodu Wydarzenia 16 godz. temu

10 zasad ecodrivingu dla początkujących. Jak spalać mniej?

Jak jeździć samochodem, żeby rachunki za paliwo spadły nawet o jedną piątą? Ekojazda to słowo-klucz. Oto kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli zauważalnie zwiększyć zasięg samochodu.

Audi RS2 Wydarzenia wczoraj, 13:00

Audi Avant RS2: kultowe kombi z genami Porsche

Audi RS2 było w chwili debiutu najszybszym kombi świata i pierwszym Audi, które przekroczyło barierę 250 km/h. Auto powstało niemal trzy dekady temu, przy bliskiej współpracy z Porsche.

Umowa kupna samochodu Finanse i prawo wczoraj, 06:00

Kupujesz auto - uważaj na umowę "na Niemca" (in blanco)

Kupujesz używane auto, a sprzedający podsuwa ci do podpisania umowę in blanco, na której widnieje poprzedni, zagraniczny właściciel. To tak zwana "umowa na Niemca". Co robić w takiej sytuacji? Podpisać, czy nie?

Zużyta opona Finanse i prawo 27 lipca 2021, 13:00

Problemy z oponami - za co policja zatrzyma dowód rejestracyjny?

Zły stan ogumienia, niewłaściwie zamontowane lub źle dobrane opony to pierwsze z brzegu przypadki, w których kierowca dostanie mandat, a dowód rejestracyjny może zostać zatrzymany.

Mazda Parkway Rotary 26 Wydarzenia 27 lipca 2021, 06:00

Mazda Parkway – minibus z silnikiem Wankla

Silnik Wankla jednoznacznie kojarzy się z Mazdą, bo ta marka wyniosła wirujące tłoki na wyżyny możliwości. Mało kto jednak wie, że poza popularnymi modelami RX-7 czy RX-8 silnik Wankla napędzał też minibusa.

Kluczyki samochodu Wydarzenia 26 lipca 2021, 12:59

Kluczyki samochodowe odchodzą do lamusa

Silnik samochodu uruchamiamy dziś przyciskiem, coraz rzadziej przekręceniem kluczyka. Warto uświadomić sobie jednak, jak ten system ewoluował na przestrzeni lat.

Fiat Multipla Testy samochodów używanych 26 lipca 2021, 06:00

Używany Fiat Multipla - genialny w swojej brzydocie

O Fiacie Multipla napisano już wszystko. Mimo świetnie rozplanowanego wnętrza, auto poniosło porażkę, o której zdecydowała kontrowersyjna stylistyka. Dziś, po 23 latach od debiutu, model ma rzeszę wiernych fanów.

Toyota Supra A80 Wydarzenia 23 lipca 2021, 13:00

Toyota znów oferuje oryginalne części zamienne dla klasycznej Supry

Toyota Gazoo Racing wprowadza do sprzedaży części zamienne do klasycznej Toyoty Supry trzeciej i czwartej generacji. To kolejna odsłona GR Heritage Parts Project.

Pomiar prędkości Wydarzenia 23 lipca 2021, 06:00

Limity prędkości, fotoradary i mandaty za granicą

Podróż po Europie samochodem zyskuje w dzisiejszych czasach na popularności. Warto przyjrzeć się ograniczeniom i mandatom, jakie czekają na kierowców u naszych sąsiadów i nie tylko.

Odholowanie pojazdu Porady 22 lipca 2021, 13:00

Blokada na kole, odholowanie - co robić, ile to kosztuje?

Każdego dnia kierowcy doświadczają sytuacji, w której wracając do zaparkowanego samochodu, widzą blokadę założoną na koło lub, co gorsza, nie widzą auta, które zostało odholowane. Co robić w tych sytuacjach?

Mazda RX-8 Testy samochodów używanych 22 lipca 2021, 06:00

Używana Mazda RX-8 (2003-2012) - wirujący generator adrenaliny

Mazda RX-8 to auto, które powoli staje się poszukiwanym klasykiem, czy póki co bardziej youngtimerem. Warto zastanowić się nad zakupem zadbanego egzemplarza, którego wartość będzie rosła.

REKLAMA