REKLAMA

Redakcja

Lubomira Kuncik
Lubomira Kuncik
Redaktorka

Artykuły autora

Licznik samochodu Wydarzenia 23 stycznia 2021, 12:57

Jak zweryfikować przebieg samochodu

W Polsce wiele osób uważa, że lepiej kupić samochód używany za granicą niż w naszym kraju, bo są one w dużo lepszym stanie technicznym niż te eksploatowane u nas. Tymczasem analitycy motoryzacyjni uważają, że większość sprowadzanych aut ma wypadkową przeszłość i cofnięty licznik. Podpowiadamy jak zweryfikować przebieg samochodu zakupionego w polskim salonie oraz sprowadzonego z zagranicy.

Liczniki kilometrów w samochodach Wydarzenia 17 stycznia 2021, 17:00

W których modelach najczęściej cofa się liczniki kilometrów

O zasięgu procederu cofania liczników kilometrów możemy dowiedzieć z raportu opublikowanego przez firmę Carvertical, zajmującą się sprawdzaniem przeszłości samochodów na podstawie numeru VIN. Raport został opracowany na bazie 500 tysięcy danych na temat aut używanych zbieranych przez rok - od października 2019 roku do października 2020 r. Uwzględnia on dane z 15 państw.

Autostrada Porady 23 listopada 2020, 06:00

Awaria na autostradzie – jak się zachować?

Awarie zdarzają się wszędzie, na autostradzie też można złapać gumę lub zauważyć czerwoną kontrolkę silnika na zestawie zegarów. Tylko że tu nie da się skorzystać z pomocy przejeżdżających obok kierowców tak jak na zwykłej drodze. Trzeba zadbać o własne bezpieczeństwo, zabezpieczyć samochód i wezwać pomoc.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC Wydarzenia 15 października 2020, 06:00

Uszkodziłeś komuś auto i odjechałeś? Szkoda parkingowa może cię słono kosztować

Jeśli uszkodzisz komuś samochód pod supermarketem nie wystarczy zostawić kartkę za szybą z informacjami kontaktowymi i odjechać z miejsca zdarzenia. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania. Jak się zatem zachować, by nie ponosić kosztów naprawy szkody parkingowej?

Kuna w samochodzie Porady 8 października 2020, 06:00

Jak pozbyć się kuny z samochodu?

Jesienią, kiedy robi się chłodniej kuny, łasice i szczury zaczynają szukać ciepła i schronienia pod maskami samochodów, ale nie ograniczają się do noclegu przy silniku, lubią się też posilić elementami auta. W ich menu są samochodowa instalacja elektryczna, przewody hamulcowe oraz maty wygłuszające komorę silnika. Zobacz, co możesz zrobić, by ochronić przed nimi auto.

Prawo jazdy Porady 15 sierpnia 2020, 14:00

Jakimi pojazdami można jeździć bez prawa jazdy

Gdyby ktoś nas przekonywał, że są samochody, które można prowadzić tylko z dowodem osobistym, takie jak np. Aixam albo Smart, i próbuje nam taki sprzedać, nie dajmy się nabrać - bez prawa jazdy można jeździć rowerem, wózkiem rowerowym i pojazdem zaprzęgowym.

Kary dla rowerzystów za jazdę po alkoholu Porady 12 sierpnia 2020, 06:00

Kary dla rowerzystów za jazdę po alkoholu

Rowerzystów i kierowców obowiązują takie same przepisy ruchu drogowego, ale ci pierwsi traktowani są łagodniej. Za jazdę po alkoholu kary dla rowerzystów nie są tak surowe jak w przypadku kierowców i nie dotyczą wszystkich dróg.

używane, zakup, samochody używane Porady 20 lipca 2020, 06:00

Rękojmia na auto używane

Nabywca auta najczęściej nie do końca wie, co dostaje, a sprzedawca uważa, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wady, które ujawnią się w późniejszej eksploatacji. A nie jest to prawda – dzięki rękojmi nawet kupując samochód z drugiej ręki, można dochodzić swoich praw.

Ubezpieczenie komunikacyjne Wydarzenia 11 czerwca 2020, 07:00

Małe AC – Dla młodych kierowców i starych samochodów?

Tak zwane małe AC to rodzaj ubezpieczenia autocasco. Jest tańsze i ma mniejszy zakres ochrony niż pełne AC, ale zapewnia odszkodowanie w razie najcięższych gatunkowo szkód, czyli kradzieży auta lub całkowitego zniszczenia. Małe AC to atrakcyjna oferta dla właścicieli starszych samochodów, którzy nie chcą wydawać za dużo na utrzymanie samochodu.

Kierowca i alkohol Wydarzenia 16 maja 2020, 09:00

Limity alkoholu w krwi kierowców w Europie

Podróżując po Europie trzeba mieć się na baczności ponieważ są kraje, w których limit stężenia alkoholu we krwi kierowców wynosi 0,0 promila, a kary za przekroczenie są bardzo surowe, włącznie z konfiskatą majątku i więzieniem.

REKLAMA