REKLAMA

Redakcja

Lubomira Kuncik
Lubomira Kuncik
Redaktorka

Artykuły autora

Mobilna Stacja Diagnostyczna ITD Porady 13 marca 2021, 15:00

Jakie uprawnienia mają służby mundurowe względem kierowcy

Do kontroli drogowej może auto zatrzymać nie tylko policjant, również inspektor transportu drogowego, strażnik leśny i parkowy, funkcjonariusze żandarmerii wojskowej i służby celno-skarbowej. Oto jakie mają uprawnienia w stosunku do kierowców i ich pojazdów.

kobieta Wydarzenia 8 marca 2021, 15:57

Kobieta matką wynalazków

Wiemy, że w historii nie brakowało pań, które na rajdowych trasach potrafiły panom pokazać gdzie ich miejsce. Okazuje się też, że wynalazki kobiet wpłynęły na poprawę komfortu i bezpieczeństwa samochodów.      

Ubezpieczenie komunikacyjne OC Porady 4 marca 2021, 15:00

Jakie opłaty trzeba ponieść przy zakupie auta i na co uważać

Znalezienie odpowiedniego egzemplarza samochodu używanego to nie wszystko. Trzeba go jeszcze zarejestrować, zapłacić podatek i ubezpieczyć. Zobacz, na co zwrócić uwagę, przy załatwianiu formalności i za co możesz dostać dotkliwą karę finansową, jeśli nie dotrzymasz terminu.

Straż Miejska Porady 3 marca 2021, 10:00

Jakie uprawnienia ma straż miejska względem kierowcy

Wiadomo, że nie tylko policjant ma prawo zatrzymać samochód do kontroli i wlepić kierowcy mandat, może to również zrobić strażnik miejski. Ale ten drugi ma uprawnienia nie tylko do tego. Przyjrzyjmy się, co może, a czego nie, straż miejska.

wrak samochodu Porady 12 lutego 2021, 15:10

Jak pozbyć się wraku auta z miejsca parkingowego

Sytuacja, kiedy kierowca coraz bardziej zdenerwowany krąży po parkingu, nie mogąc znaleźć miejsca postojowego, nie należy do rzadkości. Do rzadkości nie należy też to, że na tym parkingu blokuje miejsce samochód, którego od dawna nikt nie używał, bo nie nadaje się do jazdy. Jak można go usunąć?

Skoda Citigo-e Wydarzenia 31 stycznia 2021, 06:00

Przywileje dla aut elektrycznych

Kierowcy samochodów elektrycznych będą mieli coraz więcej przywilejów, a życie właścicieli aut spalinowych będzie utrudniane na wszelkie sposoby. Jednak żeby kierowcy rzeczywiście przesiedli się na elektryki, trzeba ich do tego zachęcić mocnymi argumentami, a nie tylko restrykcjami. Zachęty i przywileje odnoszą skutek, czego dowodem jest Norwegia, pierwszy kraj, w którym w 2020 roku aut elektrycznych sprzedało się więcej niż z innymi rodzajami napędów.

Licznik samochodu Wydarzenia 23 stycznia 2021, 12:57

Jak zweryfikować przebieg samochodu

W Polsce wiele osób uważa, że lepiej kupić samochód używany za granicą niż w naszym kraju, bo są one w dużo lepszym stanie technicznym niż te eksploatowane u nas. Tymczasem analitycy motoryzacyjni uważają, że większość sprowadzanych aut ma wypadkową przeszłość i cofnięty licznik. Podpowiadamy jak zweryfikować przebieg samochodu zakupionego w polskim salonie oraz sprowadzonego z zagranicy.

Liczniki kilometrów w samochodach Wydarzenia 17 stycznia 2021, 17:00

W których modelach najczęściej cofa się liczniki kilometrów

O zasięgu procederu cofania liczników kilometrów możemy dowiedzieć z raportu opublikowanego przez firmę Carvertical, zajmującą się sprawdzaniem przeszłości samochodów na podstawie numeru VIN. Raport został opracowany na bazie 500 tysięcy danych na temat aut używanych zbieranych przez rok - od października 2019 roku do października 2020 r. Uwzględnia on dane z 15 państw.

Autostrada Porady 23 listopada 2020, 06:00

Awaria na autostradzie – jak się zachować?

Awarie zdarzają się wszędzie, na autostradzie też można złapać gumę lub zauważyć czerwoną kontrolkę silnika na zestawie zegarów. Tylko że tu nie da się skorzystać z pomocy przejeżdżających obok kierowców tak jak na zwykłej drodze. Trzeba zadbać o własne bezpieczeństwo, zabezpieczyć samochód i wezwać pomoc.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC Wydarzenia 15 października 2020, 06:00

Uszkodziłeś komuś auto i odjechałeś? Szkoda parkingowa może cię słono kosztować

Jeśli uszkodzisz komuś samochód pod supermarketem nie wystarczy zostawić kartkę za szybą z informacjami kontaktowymi i odjechać z miejsca zdarzenia. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania. Jak się zatem zachować, by nie ponosić kosztów naprawy szkody parkingowej?

Kuna w samochodzie Porady 8 października 2020, 06:00

Jak pozbyć się kuny z samochodu?

Jesienią, kiedy robi się chłodniej kuny, łasice i szczury zaczynają szukać ciepła i schronienia pod maskami samochodów, ale nie ograniczają się do noclegu przy silniku, lubią się też posilić elementami auta. W ich menu są samochodowa instalacja elektryczna, przewody hamulcowe oraz maty wygłuszające komorę silnika. Zobacz, co możesz zrobić, by ochronić przed nimi auto.

Prawo jazdy Porady 15 sierpnia 2020, 14:00

Jakimi pojazdami można jeździć bez prawa jazdy

Gdyby ktoś nas przekonywał, że są samochody, które można prowadzić tylko z dowodem osobistym, takie jak np. Aixam albo Smart, i próbuje nam taki sprzedać, nie dajmy się nabrać - bez prawa jazdy można jeździć rowerem, wózkiem rowerowym i pojazdem zaprzęgowym.

REKLAMA