Redakcja

Lubomira Kuncik
Lubomira Kuncik
Redaktorka

Artykuły autora

Ubezpieczenie komunikacyjne Porady wczoraj, 06:00

Ubezpieczenie OC i AC - Gdzie najtaniej ubezpieczysz samochód - RANKING

Każdy właściciel samochodu chciałby płacić jak najniższe ubezpieczenia OC i AC, niestety nie wystarczy bezszkodowa jazda, dzięki której zbiera się zniżki u ubezpieczycieli. Lista czynników branych pod uwagę przy kalkulowaniu wysokości składki jest dość długa.

Zakaz wjazdu do lasu Porady 20 września 2021, 11:56

Czy można wjechać samochodem do lasu

Czy kiedy samochodem wjeżdżamy do lasu drogą, na której ma barierek ani znaków zakazu ruchu popełniamy wykroczenie i możemy dostać mandat?

Pojazd uprzywilejowany Porady 28 sierpnia 2021, 18:00

Czy wolno wyprzedzać samochód uprzywilejowany?

Pojazd uprzywilejowany to nie tylko karetka albo radiowóz policyjny, dużo więcej służb ma przywilej poruszania się samochodem o statusie uprzywilejowanego. Każdy taki pojazd musi być jednak odpowiednio oznakowany. Jak się zachować, kiedy auto na sygnale pojawia się na drodze, którą jedziemy?

Darowizna samochodu Porady 11 sierpnia 2021, 15:00

Darowizna samochodu - kiedy trzeba zapłacić podatek

Może się zdarzyć, że ktoś nam podaruje samochód albo jego część, dzięki czemu staniemy się współwłaścicielem pojazdu i będziemy mogli np. korzystać ze zniżek drugiego właściciela. Auto nie jest zwykłym prezentem, dlatego przyjrzyjmy się, co trzeba zrobić, czy trzeba zapłacić podatek i kiedy to jest konieczne.

Wypadek ze zwierzęciem Porady 21 lipca 2021, 06:00

Wypadek z udziałem zwierzęcia - Mam prawo do odszkodowania?

Do wypadków z udziałem zwierząt najczęściej dochodzi na odcinkach dróg znajdujących się w pobliżu lasów. Tam zawsze trzeba jechać ostrożnie i mieć świadomość, że na drogę może wejść zwierzę, a kolizja z nim jest bardzo niebezpieczna. 

Ubezpieczenie komunikacyjne Porady 18 lipca 2021, 06:00

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę

Awaria, wypadek, czy kradzież auta mogą zepsuć wyczekane wakacje za granicą. Można się jednak przygotować na przykre niespodzianki, wykupując dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które nie tylko pozwoli nam spokojnie spać, ale też poradzić sobie w trudnej sytuacji, gdyby nam się taka przydarzyła.

Podróż w czasach COVID-19 Porady 13 lipca 2021, 11:38

Jak podróżować w czasach pandemii COVID-19

Sezon urlopowy w pełni, a sytuacja epidemiczna jest jeszcze na tyle stabilna, że wiele osób decyduje się na wypoczynek za granicą. Co trzeba wiedzieć i o co zadbać przed wyjazdem, żeby wakacje w czasach pandemii COVID-19 były udane.

Znak D-51 fotoradar Porady 4 lipca 2021, 15:00

Mandat z fotoradaru za granicą

Niedługo ruszymy na wyczekane wakacje. Wiele osób spędzi je za granicą, a jako środek lokomocji wybierze samochód, bo tak w czasach pandemii jest najbezpieczniej. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić dopuszczalne prędkości na drogach i autostradach w krajach, przez które przejeżdżamy, by po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka - mandat z fotoradaru.

Wakacyjny wyjazd Porady 3 lipca 2021, 11:00

Jak się przygotować do wakacyjnego wyjazdu

Wyjazd na urlop samochodem, poza spakowaniem bagażu i opracowaniem malowniczej trasy do celu podróży, oznacza sprawdzanie mnóstwa rzeczy, przewidywanie, co może się wydarzyć i przygotowanie się na to. Ale żeby wakacje były udane, warto to zrobić. Krótkie przypomnienie, co zrobić przed wyjazdem wakacyjnym.

Serwis Mazda Wydarzenia 3 lipca 2021, 06:00

Gwarancja samochodu - RANKING

Przy zakupie samochodu warunki gwarancji zapewne nie odgrywają kluczowej roli, jednak dla niektórych mogą być argumentem, który przechyli szalę na korzyść danej marki. Przyjrzeliśmy się, jakie warunki zapewniają i co z zakresu ochrony wyłączają producenci aut oferujący najdłuższe gwarancje na polskim rynku.

Zmęczenie za kierownicą Porady 2 lipca 2021, 11:23

Zmęczenie kierowcy podczas podróży - Jedna z głównych przyczyn wypadków

Wszystkie badania potwierdzają, że zmęczenie kierowcy jest jedną z głównych przyczyn wypadków, przede wszystkim na autostradach, a najwięcej ich jest podczas miesięcy wakacyjnych. Sezon urlopowy się właśnie zaczął, dlatego lepiej nie bagatelizować oznak zmęczenia i robić przerwy częściej niż tylko na tankowanie.

Mobilna Stacja Diagnostyczna ITD Porady 13 marca 2021, 15:00

Jakie uprawnienia mają służby mundurowe względem kierowcy

Do kontroli drogowej może auto zatrzymać nie tylko policjant, również inspektor transportu drogowego, strażnik leśny i parkowy, funkcjonariusze żandarmerii wojskowej i służby celno-skarbowej. Oto jakie mają uprawnienia w stosunku do kierowców i ich pojazdów.

REKLAMA