[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Abarth

Rozwiń
Abarth, włoska marka, dziś kojarzona przede wszystkim z Fiatem, została stworzona w 1949 roku jako niezależna firma. Założył ją Karl Abarth, włoski kierowca sportowy, ale później również konstruktor oraz projektant. Znaczek skorpiona na tarczy herbowej - logo Abartha od znaku zodiaku założyciela - pojawiał się na autach różnych marek, takich jak Fiat, Renault, Porsche, Alfa Romeo czy Simca.
Inżynierowie Abartha dokonywali zmian przede wszystkim w układzie napędowym tych modeli, zwiększając moc ich silników, ale również modyfikując stylistykę oraz dodając nowe elementy wyposażenia, dodając autom sportowych cech. Abarth tworzył również samodzielnie modele, wykorzystując elementy konstrukcyjne Fiata. W 1971 roku Abarth został przejęty przez Fiata i od tego momentu tworzy wyczynowe wersje fabrycznych modeli włoskiej marki. Do najsłynniejszych modeli należały Fiat Abarth 124 Rally oraz Fiat Abarth 131 Rally. Niestety pod koniec lat 70. Fiat zaprzestał produkcji aut z logo skorpiona, choć pojawiło się kilka modeli (np. Stilo), których najmocniejsze wersje sygnowane były marką Abarth. Reaktywacja marki Abarth nastąpiła w 2007 roku, kiedy to pojawił się Abarth Grande Punto (później Abarth Punto Evo). W kolejnym roku dołączył do niego Abarth 500, który jest wytwarzany w fabryce Fiata w Tychach.

Testy samochodów marki Abarth

Abarth 595 Turismo Pierwsza jazda 8 maja 2013, 11:38

Abarth 595 Turismo: Jedyny na świecie

Abarh 595 Turismo to wariat. W aucie rozmiaru dziecięcego buta zamontowano silnik 1.4 o mocy 160 KM. Dodatkowo w wersji Turismo jest prawdziwym unikatem.

Abarth 500 Esseesse Pierwsza jazda 14 marca 2012, 10:18

Abarth 500 Esseesse – z piekła rodem

Gokart na drogę. Choć Abarth 500 powstał na bazie stylowego autka miejskiego, jest poważnym samochodem sportowym. Wszystko w nim harmonizuje ze sobą - wygląd, osiągi, a nawet brzmienie silnika. Wersja Esseesse o mocy 160 KM to prawdziwy szatan.

Abarth, 500C, Fiat, 500, TwinAir Pierwsza jazda 3 września 2010, 09:08

Abarth 500C, Fiat 500 z silnikiem TwinAir – zielony czy szalony?

W gamie „pięćsetki" pojawiły się ostatnio dwie świeże wersje - jedna dla fanów speedu, druga dla zdeklarowanych miłośników natury.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Abarth

6 najtańszych nowych kabrioletów w Polsce Wydarzenia 5 lipca 2020, 07:00

6 najtańszych nowych kabrioletów w Polsce

Chcesz sobie sprawić kabriolet? Oto 6 najtańszych na rynku nowych samochodów z otwieranym dachem. Masz wybór pomiędzy maluchami z odsuwanym dachem, klasycznym roadsterem, skończywszy na typowym czteroosobowym kabriolecie.

Dodge Viper Wydarzenia 30 maja 2020, 12:00

20 najlepszych na świecie reklam samochodowych

Oto naszym zdaniem 20 najlepszych reklam samochodów jakie powstały w historii. Bawią, zaskakują zwrotami akcji, trafiają w punkt, bulwersują, zachwycają pięknem obrazu, obnażają pragnienia, czy obrazują relacje międzyludzkie. Niezła rozrywka. 

Fiat 500 Mirror Wydarzenia 22 stycznia 2018, 11:18

2 miliony Fiatów 500 z tyskiej fabryki FCA

Zakład FCA Poland w Tychach jest w pierwszej trójce europejskich zakładów koncernu pod względem liczby wyprodukowanych w 2017 roku aut. W tym roku z taśm zakładu zjedzie 2-milionowy egzemplarz Fiata 500 z Tychów.

Dealerzy - tu kupisz samochód marki Abarth

Abarth Euromobil
mazowieckie

Abarth Euromobil

Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska róg Krasnobrodzkiej), 03-214 Warszawa
www.euromobil.com.pl
REKLAMA