Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta, który to model jest następcą Alfy 147, zadebiutował na rynku w 2010 roku, po oficjalnej premierze na targach motoryzacyjnych w Genewie. Podobnie jak z modelem MiTo, początkowo rozważano inne nazwy - m.in. 149 oraz Milano. Ostatecznie postawiono na Giuliettę, nawiązując tym samym do limuzyny Alfy z lat 50. Alfa Romeo Giulietta zajęła drugą lokatę w plebiscycie na Car of the Year 2011, ustępując w końcowym wyścigu jedynie elektrycznemu Nissanowi Leaf. W 2013 roku Giulietta przeszła facelifting, a po roku powróciła do oferty najmocniejsza wersja Quadrifoglio Verde z 240-konną jednostką pod maską.

Opinia eksperta

<p>Przestronne wnętrze, dobry komfort resorowania, styl nie do podrobienia, osiągi na dobrym poziomie plus sportowe doznania na zawołanie dzięki systemowi DNA – takiego auta nie można nie lubić. Do tego cena, która sprawia, że konkurentom mogą zacząć pocić się ręce.</p>

Przestronne wnętrze, dobry komfort resorowania, styl nie do podrobienia, osiągi na dobrym poziomie plus sportowe doznania na zawołanie dzięki systemowi DNA – takiego auta nie można nie lubić. Do tego cena, która sprawia, że konkurentom mogą zacząć pocić się ręce.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta – Julia wciąż bella Pierwsza jazda 31 lipca 2016, 23:30

Alfa Romeo Giulietta – Julia wciąż bella

Po sześciu latach Alfa Romeo Giulietta doczekała się face liftingu. Sprawdzamy wersję z wysokoprężnym silnikiem 1,6 i skrzynią dwusprzęgłową TCT.

Alfa Romeo Giulietta QV Pierwsza jazda 21 sierpnia 2014, 11:58

Alfa Romeo Giulietta: Gdzie ten pazur?!

Ma najmocniejszy silnik w historii Giulietty, ale niestety reszta nie idzie w parze z 240 końmi. Alfa Romeo Giulietta QV jest dobra na prostej, ale w zakrętach brakuje jej pazura.

Alfa Romeo, Giulietta, Opel, Astra, VW, Golf Testy porównawcze 27 grudnia 2010, 08:00

Giulietta, Astra, Golf – najwyższy poziom

Alfa Romeo Giulietta wjeżdża w sam środek klasy niższej średniej, czyli między Volkswagena Golfa i Opla Astrę. Kto będzie miał najwięcej siniaków? W teście wersje z silnikami 1.4 turbo.

Wiadomości dotyczące modelu Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta Collezione Edition: limitowana Alfa dla Anglików Wydarzenia 24 maja 2013, 10:23

Alfa Romeo Giulietta Collezione Edition: limitowana Alfa dla Anglików

Oferta Alfy Romeo świeci pustkami – producent próbuje więc dodać jej nieco koloru poprzez wprowadzenie edycji specjalnych – Giulietta Collezione Edition jest jedną z  takich prób.

Alfa Romeo Giulietta Wydarzenia 21 maja 2012, 10:52

Alfa Giulietta

Wartość dodana. Giulietta zawsze kusiła urodą oraz świetnymi właściwościami jezdnymi. Dzięki dwusprzęgłowej skrzyni TCT imponuje także wygodą.

Alfa Romeo Giulietta – z dwusprzęgłowym automatem Wydarzenia 5 lipca 2011, 09:51

Alfa Romeo Giulietta – z dwusprzęgłowym automatem

Od wczoraj w cennikach dostępna jest wersja z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów Alfa TCT.