Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta, który to model jest następcą Alfy 147, zadebiutował na rynku w 2010 roku, po oficjalnej premierze na targach motoryzacyjnych w Genewie. Podobnie jak z modelem MiTo, początkowo rozważano inne nazwy - m.in. 149 oraz Milano. Ostatecznie postawiono na Giuliettę, nawiązując tym samym do limuzyny Alfy z lat 50. Alfa Romeo Giulietta zajęła drugą lokatę w plebiscycie na Car of the Year 2011, ustępując w końcowym wyścigu jedynie elektrycznemu Nissanowi Leaf. W 2013 roku Giulietta przeszła facelifting, a po roku powróciła do oferty najmocniejsza wersja Quadrifoglio Verde z 240-konną jednostką pod maską.

Opinia eksperta

<p>Przestronne wnętrze, dobry komfort resorowania, styl nie do podrobienia, osiągi na dobrym poziomie plus sportowe doznania na zawołanie dzięki systemowi DNA – takiego auta nie można nie lubić. Do tego cena, która sprawia, że konkurentom mogą zacząć pocić się ręce.</p>

Przestronne wnętrze, dobry komfort resorowania, styl nie do podrobienia, osiągi na dobrym poziomie plus sportowe doznania na zawołanie dzięki systemowi DNA – takiego auta nie można nie lubić. Do tego cena, która sprawia, że konkurentom mogą zacząć pocić się ręce.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Alfa Romeo Giulietta

auta kompaktowe Testy samochodów używanych 30 listopada 2020, 08:08

Używane kompakty, ale te mniej popularne

Wśród używanych kompaktów jest wiele aut zasługujących na uwagę, choć wybieranych rzadziej niż VW Golf i spółka. Przedstawiamy pięć modeli, co najmniej równie dobrych jak bestsellery, a często od nich tańszych. W naszym zestawieniu znajdziecie Seata Leona, Alfę Romeo Giulietta, Chevroleta Cruze, Citroena C4 i Mitsubishi Lancera.

Alfa Romeo Giulietta Testy samochodów używanych 4 listopada 2020, 06:00

Używana Alfa Romeo Giulietta (2010-2020) - Nie płacz kiedy odjadę

Alfa Romeo Giulietta - stylowa i ładna, dość obszerna i nieźle wyposażona. Czy może być konkurencją dla Golfa?

Alfa Romeo Giulietta – Julia wciąż bella Pierwsza jazda 31 lipca 2016, 23:30

Alfa Romeo Giulietta – Julia wciąż bella

Po sześciu latach Alfa Romeo Giulietta doczekała się face liftingu. Sprawdzamy wersję z wysokoprężnym silnikiem 1,6 i skrzynią dwusprzęgłową TCT.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulia Wydarzenia 9 marca 2017, 18:59

Alfa Romeo Mito, Giulietta - Włosi się nie spieszą

Szaf Alfy Romeo zdradził podczas jednego z wywiadów, że obecnie nie ma planów na zbudowanie następców Giulietty i Mito.

Alfa Romeo Giulietta Collezione Edition: limitowana Alfa dla Anglików Wydarzenia 24 maja 2013, 10:23

Alfa Romeo Giulietta Collezione Edition: limitowana Alfa dla Anglików

Oferta Alfy Romeo świeci pustkami – producent próbuje więc dodać jej nieco koloru poprzez wprowadzenie edycji specjalnych – Giulietta Collezione Edition jest jedną z  takich prób.

Alfa Romeo Giulietta Wydarzenia 21 maja 2012, 10:52

Alfa Giulietta

Wartość dodana. Giulietta zawsze kusiła urodą oraz świetnymi właściwościami jezdnymi. Dzięki dwusprzęgłowej skrzyni TCT imponuje także wygodą.