REKLAMA

Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta, który to model jest następcą Alfy 147, zadebiutował na rynku w 2010 roku, po oficjalnej premierze na targach motoryzacyjnych w Genewie. Podobnie jak z modelem MiTo, początkowo rozważano inne nazwy - m.in. 149 oraz Milano. Ostatecznie postawiono na Giuliettę, nawiązując tym samym do limuzyny Alfy z lat 50. Alfa Romeo Giulietta zajęła drugą lokatę w plebiscycie na Car of the Year 2011, ustępując w końcowym wyścigu jedynie elektrycznemu Nissanowi Leaf. W 2013 roku Giulietta przeszła facelifting, a po roku powróciła do oferty najmocniejsza wersja Quadrifoglio Verde z 240-konną jednostką pod maską.

Opinia eksperta

<p>Przestronne wnętrze, dobry komfort resorowania, styl nie do podrobienia, osiągi na dobrym poziomie plus sportowe doznania na zawołanie dzięki systemowi DNA – takiego auta nie można nie lubić. Do tego cena, która sprawia, że konkurentom mogą zacząć pocić się ręce.</p>

Przestronne wnętrze, dobry komfort resorowania, styl nie do podrobienia, osiągi na dobrym poziomie plus sportowe doznania na zawołanie dzięki systemowi DNA – takiego auta nie można nie lubić. Do tego cena, która sprawia, że konkurentom mogą zacząć pocić się ręce.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta Testy samochodów używanych 4 listopada 2020, 06:00

Używana Alfa Romeo Giulietta (2010-2020) - Nie płacz kiedy odjadę

Alfa Romeo Giulietta - stylowa i ładna, dość obszerna i nieźle wyposażona. Czy może być konkurencją dla Golfa?

Alfa Romeo Giulietta – Julia wciąż bella Pierwsza jazda 31 lipca 2016, 23:30

Alfa Romeo Giulietta – Julia wciąż bella

Po sześciu latach Alfa Romeo Giulietta doczekała się face liftingu. Sprawdzamy wersję z wysokoprężnym silnikiem 1,6 i skrzynią dwusprzęgłową TCT.

Volkswagen Golf VI Testy samochodów używanych 14 lutego 2015, 10:00

Używane alternatywy Golfa VI do 40 tys.

Chcesz kupić używane auto za 40 tys., ale absolutnie nie chcesz Golfa? Zobacz siedem naszych alternatywnych propozycji aut używanych.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulia Wydarzenia 9 marca 2017, 18:59

Alfa Romeo Mito, Giulietta - Włosi się nie spieszą

Szaf Alfy Romeo zdradził podczas jednego z wywiadów, że obecnie nie ma planów na zbudowanie następców Giulietty i Mito.

Alfa Romeo Giulietta Collezione Edition: limitowana Alfa dla Anglików Wydarzenia 24 maja 2013, 10:23

Alfa Romeo Giulietta Collezione Edition: limitowana Alfa dla Anglików

Oferta Alfy Romeo świeci pustkami – producent próbuje więc dodać jej nieco koloru poprzez wprowadzenie edycji specjalnych – Giulietta Collezione Edition jest jedną z  takich prób.

Alfa Romeo Giulietta Wydarzenia 21 maja 2012, 10:52

Alfa Giulietta

Wartość dodana. Giulietta zawsze kusiła urodą oraz świetnymi właściwościami jezdnymi. Dzięki dwusprzęgłowej skrzyni TCT imponuje także wygodą.

REKLAMA