Bentley Bentayga

Bentley Bentayga to pierwszy w historii tej marki model SUV. Brytyjczycy uważają go za "najszybszego, najmocniejszego i najbardziej luksusowego SUV-a świata". Jeśli chodzi o dwa pierwsze określenia to trudno się z nimi nie zgodzić. Bentayga, dzięki 6-litrowemu silnikowi W12 z dwoma turbinami osiąga 608 KM i aż 900 Nm. Ten agregat pozwala osiągnąć 301 km/h. Co do luksusu to też wątpliwości nie mamy, bowiem Bentayga została wyposażona we wszystko to, co oferuje nowoczesna motoryzacja.

Testy samochodów Bentley Bentayga

Bentley Bentayga Pierwsza jazda 10 lipca 2021, 06:00

Bentley Bentayga V8 First Edition: Luksus uniwersalny - TEST

Bentley Bentayga pod względem charakteru wpisuje się pomiędzy Rolls-Royce’a Cullinana a Lamborghini Urusa. I mimo swego luksusu znakomicie sprawdza się na co dzień.

Bentley Bentayga Testy 20 marca 2021, 06:00

Bentley Bentayga V8 First Edition: zapach luksusu – TEST

Do „setki” katapultuje się w tempie Porsche 718 GTS, podkreślając sportowe korzenie marki, ale nie o to tutaj chodzi. Bentley Bentayga jest przede wszystkim superluksusowym samochodem, który pozwala odciąć się od zgiełku otaczającego świata.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Bentley Bentayga

Bentley Bentayga EWB Wydarzenia 13 maja 2022, 16:00

Bentley chce zmian dopuszczalnej masy na kategorię B, bo auta są coraz cięższe

Nowy Bentley może ważyć nawet 3,25 tony, a to już blisko limitu dla prawa jazdy kategorii B. Teraz marka lobbuje zmiany w przepisach i podniesienie dopuszczalnej masy, bo kolejne modele mają być jeszcze cięższe.

Bentley Bentayga EWB Wydarzenia 12 maja 2022, 13:26

Bentley Bentayga EWB – więcej miejsca na luksus

Bentley Bentayga EWB oferuje o 18 cm więcej prestiżu za sprawą dłuższego nadwozia i większego rozstawu osi. Teraz nikt nie będzie mógł narzekać na brak miejsca na nogi. O ile ktokolwiek w ogóle zgłaszał takie uwagi.

Honda Civic Wydarzenia 19 października 2021, 06:00

Najlepsze wnętrza nowych samochodów

Amerykański magazyn Ward’s Auto opublikował wyniki corocznego rankingu na 10 najlepszych wnętrz samochodów. Oto lista zwycięzców.