Bentley Bentayga

Bentley Bentayga to pierwszy w historii tej marki model SUV. Brytyjczycy uważają go za "najszybszego, najmocniejszego i najbardziej luksusowego SUV-a świata". Jeśli chodzi o dwa pierwsze określenia to trudno się z nimi nie zgodzić. Bentayga, dzięki 6-litrowemu silnikowi W12 z dwoma turbinami osiąga 608 KM i aż 900 Nm. Ten agregat pozwala osiągnąć 301 km/h. Co do luksusu to też wątpliwości nie mamy, bowiem Bentayga została wyposażona we wszystko to, co oferuje nowoczesna motoryzacja.

Testy samochodów Bentley Bentayga

Bentley Bentayga Pierwsza jazda 10 lipca 2021, 06:00

Bentley Bentayga V8 First Edition: Luksus uniwersalny - TEST

Bentley Bentayga pod względem charakteru wpisuje się pomiędzy Rolls-Royce’a Cullinana a Lamborghini Urusa. I mimo swego luksusu znakomicie sprawdza się na co dzień.

Bentley Bentayga Testy 20 marca 2021, 06:00

Bentley Bentayga V8 First Edition: zapach luksusu – TEST

Do „setki” katapultuje się w tempie Porsche 718 GTS, podkreślając sportowe korzenie marki, ale nie o to tutaj chodzi. Bentley Bentayga jest przede wszystkim superluksusowym samochodem, który pozwala odciąć się od zgiełku otaczającego świata.

Wiadomości dotyczące modelu Bentley Bentayga

Bentley Bentayga Odyssean Edition Wydarzenia 17 listopada 2022, 10:47

Bentley Bentayga Odyssean Edition, czyli zrównoważony luksus

Bentley uzupełnia gamę o kolejną wersję Bentaygi. W modelu serii Odyssean Edition wykorzystano bardziej przyjazne środowisku rozwiązania oraz hybrydowy napęd. Seria liczy raptem 70 sztuk.

Bentley Bentayga S Hybrid i Azure Hybrid Wydarzenia 4 października 2022, 06:00

Bentley wprowadził alternatywę dla V8. Tak, to hybryda

Do rodziny luksusowych SUV-ów Bentleya dołączą dwa modele hybrydowe, a dokładniej mówiąc, napęd hybrydowy będzie teraz dostępny zarówno dla sportowej wersji Bentayga S, jak i luksusowej Bentayga Azure.

Rolls-Royce Cullinan Wydarzenia 9 września 2022, 14:51

Najbardziej luksusowe SUV-y świata

Modele z wysoko poprowadzoną linią nadwozia, inaczej mówiąc SUV-y, są dziś obecne w ofercie niemal każdego producenta, włącznie z tymi najbardziej luksusowymi i sportowymi. Oto ranking najbardziej luksusowych SUV-ów na rynku.