Bentley Continental

Bentley Continental o pierwszy samochód Bentleya wyprodukowany od momentu przejęcia marki przez VW. Pierwszą generację zaprezentowano w 2003 roku. Zbudowano go na platformie VW Pheatona. W 2005 roku pojawiła się limuzyna na bazie Continentala o nazwie Flying Spur. Rok później pojawił się kabriolet. Continentala napędzał silnik Volkswagena 6.0 W12. Przez lata powstało kilka wersji, m. in. szybsza GT Speed, GTZ z nadwoziem Zagato, a także Supersports - najszybszy Bentley w historii, osiągał 329 km/h. W 2011 zaprezentowano drugą generację Bentleya. W nowym modelu zadebiutował silnik V8 4.0 o mocy 500 KM, skonstruowany przy współpracy z Audi. W 2012 roku zadebiutował kabriolet, a rok później Continental GT Speed coupe z 635-konnym silnikiem W12.

Testy samochodów Bentley Continental

Bentley Continental GT Pierwsza jazda 2 lipca 2018, 13:21

Nowy Bentley Continental GT - jazda po Alpach

Nowy Bentley Continental GT ma wszystko, co najnowocześniejsze, ale o jego charakterze decydują cechy nienamacalne – klasyczna elegancja, urok i styl. To chyba najbardziej luksusowe auto klasy GT na planecie.

Test prędkości superaut: Veyron, GT3 RS, XKR, MP4-12C, CTS-V, Continental Testy porównawcze 3 listopada 2014, 11:14

Test prędkości superaut: Veyron, GT3 RS, XKR, MP4-12C, CTS-V, Continental

Sześć superdrogich i superszybkich superaut staje do wyścigu 0-300-0 km/h. Który wykręci lepszy czas?

Bentley Continental GT Pierwsza jazda 9 maja 2012, 09:27

Bentley Continental GT

Mniej znaczy więcej? Coś w tym jest. Dwunastocylindrowy silnik Bentleya Continentala GT dostaje do pary mniejszego brata, a kwiatki i motylki - nowego przyjaciela w postaci bardziej oszczędnej jednostki V8. Efekt jest znakomity.

Wiadomości dotyczące modelu Bentley Continental

Bentley Continental GT i GTC w wersji S Wydarzenia 12 sierpnia 2022, 06:00

Bentley Continental GT w wersji S. Więcej sportu

Bentley Continental GT i GTC w nowej wersji S ma dawać więcej przyjemności z jazdy w zakrętach. Po raz pierwszy w modelu Continental wprowadzono na przykład system Bentley Dynamic Ride.

Bentley Continental S Wydarzenia 8 czerwca 2022, 11:45

Bentley Continental GT i GTC w wersji S

Dzięki zmianom wyglądu zewnętrznego, odświeżonej specyfikacji wnętrza i zawieszeniu z systemem Bentley Dynamic Ride nowa wersja S Bentleya Continentala GT i GTC wygląda bardziej rasowo i ma dostarczać jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

Bentley Continental GT Mulliner Blackline Wydarzenia 3 grudnia 2021, 16:46

Bentley Continental GT Mulliner Blackline. Czarny w modzie

Specyfikacja Mulliner Blackline wzbogaca ofertę modelu Bentley Continental GT i Continental GT Convertible. Nowa linia daje duże możliwości personalizacji.