[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

BMW i3

Model i3 został zaprezentowany w 2011 roku na frankfurckim salonie samochodowym. Produkcja ruszyła w styczniu 2013 roku i początkowo wynosiła 10 tys. sztuk. Jednak ze względu na bardzo duże zainteresowanie BMW i3, zdecydowano zwiększyć liczbę produkowanych aut do 20 tys. sztuk. Tak naprawdę BMW i3 nie ma bezpośredniego konkurenta. Jest dużo lżejszy od podobnych aut elektrycznych, dużo bardziej zaawansowany i wykonany z przetworzonych materiałów. Jedyne auto, z którym można go porównywać to Mitsubishi i-MiEV. BMW i3 otrzymało cztery gwiazdki w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Opinia eksperta

Sprawa jest prosta – i3 to samochód, w wypadku którego BMW dokonuje wyłomu. Konstrukcja z włókna węglowego, duży zasięg, fantastyczne osiągi, cechy praktyczne porównywalne z kompaktem, do tego bajecznie niskie koszty utrzymania. Gdybyśmy mieli wyższą ocenę, dalibyśmy BMW i3 sześć gwiazdek, ale nie mamy, więc dostaje tylko pięć.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów BMW i3

BMW i3 kontra Audi A3 e-tron Testy porównawcze 8 lipca 2015, 07:00

BMW i3 kontra Audi A3 e-tron: Drogo, żeby tanio

BMW i3 oraz Audi A3 e-tron - obydwa mają po dwa silniki – po jednym spalinowym i jednym elektrycznym, ale Audi jest hybrydą plug-in, a BMW „autem elektrycznym o zwiększonym zasięgu”. Sprawdzamy, które auto okazuje się lepsze na co dzień – w mieście i poza nim. 

Test BMW i3 Test 18 marca 2014, 12:42

BMW i3: 230 V do setki

Właśnie w tej chwili ten model prawdopodobnie jest rozbierany na części pierwsze w Stuttgarcie, Paryżu, Detroit, Tokio, Turynie i paru innych miejscach. Natomiast we Wrocławiu – BMW i3 w teście.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu BMW i3

BMW i3 po face liftingu Wydarzenia 29 sierpnia 2017, 16:26

BMW i3 - face lifting i bonus

BMW przeprowadziło facelifting swojego elektrycznego modelu i3. Dodatkowo prezentuje też jego usportowioną wersję i3S, której sprint do setki zajmie poniżej 7 sekund.

Audi A3 e-tron Wydarzenia 17 marca 2017, 20:06

Elektryczne Audi na horyzoncie. Będzie konkurent BMW i3

Niemcy z Ingolstadt do 2020 roku wprowadza na rynek trzy auta elektryczne. Jednym z nich ma być rywal BMW i3.

Auta elektryczne, hybrydy - ciągły wzrost sprzedaży Wydarzenia 2 lutego 2017, 09:49

Auta elektryczne, hybrydy - ciągły wzrost sprzedaży

W Europie i w Polsce jeździ coraz więcej aut z napędem alternatywnym. Oto analiza wyników z zeszłego roku.

REKLAMA