Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

BMW i3

Model i3 został zaprezentowany w 2011 roku na frankfurckim salonie samochodowym. Produkcja ruszyła w styczniu 2013 roku i początkowo wynosiła 10 tys. sztuk. Jednak ze względu na bardzo duże zainteresowanie BMW i3, zdecydowano zwiększyć liczbę produkowanych aut do 20 tys. sztuk. Tak naprawdę BMW i3 nie ma bezpośredniego konkurenta. Jest dużo lżejszy od podobnych aut elektrycznych, dużo bardziej zaawansowany i wykonany z przetworzonych materiałów. Jedyne auto, z którym można go porównywać to Mitsubishi i-MiEV. BMW i3 otrzymało cztery gwiazdki w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Opinia eksperta

Sprawa jest prosta – i3 to samochód, w wypadku którego BMW dokonuje wyłomu. Konstrukcja z włókna węglowego, duży zasięg, fantastyczne osiągi, cechy praktyczne porównywalne z kompaktem, do tego bajecznie niskie koszty utrzymania. Gdybyśmy mieli wyższą ocenę, dalibyśmy BMW i3 sześć gwiazdek, ale nie mamy, więc dostaje tylko pięć.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów BMW i3

BMW i3 kontra Audi A3 e-tron Testy porównawcze 8 lipca 2015, 07:00

BMW i3 kontra Audi A3 e-tron: Drogo, żeby tanio

BMW i3 oraz Audi A3 e-tron - obydwa mają po dwa silniki – po jednym spalinowym i jednym elektrycznym, ale Audi jest hybrydą plug-in, a BMW „autem elektrycznym o zwiększonym zasięgu”. Sprawdzamy, które auto okazuje się lepsze na co dzień – w mieście i poza nim. 

Test BMW i3 Test 18 marca 2014, 12:42

BMW i3: 230 V do setki

Właśnie w tej chwili ten model prawdopodobnie jest rozbierany na części pierwsze w Stuttgarcie, Paryżu, Detroit, Tokio, Turynie i paru innych miejscach. Natomiast we Wrocławiu – BMW i3 w teście.

Wiadomości dotyczące modelu BMW i3

BMW i5 - elektryczny crossover Wydarzenia 9 marca 2016, 17:28

BMW i5 - elektryczny crossover

Od dłuższego czasu nie ustają spekulacje na temat trzeciego przedstawiciela rodziny BMW z literą "i" w nazwie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to crossover.

BMW i3 Shadow Sport Edition Wydarzenia 18 listopada 2015, 06:00

BMW i3 Shadow Sport Edition - elektryczny cień

BMW wypuściło specjalną edycję swojego, elektrycznego, miejskiego auta, jakim jest model i3. BMW i3 Shadow Sport Edition wychodzi z cienia. Zobacz, co jest w nim specjalnego.

Fabryka BMW w Lipsku Wydarzenia 15 sierpnia 2015, 15:00

"Kosmiczna" fabryka BMW i3 oraz i8 w Lipsku. Nasza relacja z wizyty

BMW i3 oraz i8 to jedne z najbardziej zaawansowanych samochodów elektrycznych dostępnych na rynku. Co czyni je tak innowacyjnymi? Przyjrzeliśmy się ich produkcji w fabryce w Lipsku.