Bugatti Chiron

Od wielu lat spekulowano o następcy legendarnego już modelu Veyron. Jego następca, model Chiron, został pokazany światu na salonie samochodowych w Genewie w 2016 roku. Samochód wykorzystuje gruntownie zmodernizowany silnik W16 znany z poprzednika. Ma pojemność 8,0 litra, a dzięki czterem turbosprężarkom generuje kosmiczne 1500 KM. Według Bugatti model Chiron będzie w stanie rozpędzić się do 100 km/h w czasie 2,5 sekundy i maksymalnie rozpędzi się do 420 km/h (ograniczono elektronicznie). Ale największe wrażenie robi czas przyspieszenia do 200 km/h - Chiron robi to w 6,5 sekundy!

Testy samochodów Bugatti Chiron

Bugatti Chiron - wrażenia z jazdy Pierwsza jazda 15 lutego 2017, 13:45

Bugatti Chiron - na prawym fotelu bestii

Nasyciliśmy już oczy Bugatti Chironem na wielkich wystawach, czas wyruszyć w drogę. Za kierownicą szef Bugatti osobiście.

Wiadomości dotyczące modelu Bugatti Chiron

Hulajnoga elektryczna Bugatti Wydarzenia 22 czerwca 2022, 17:24

Elektryczne Bugatti za 1200 dolarów? Tak, to hulajnoga

Bugatti oferuje hipersamochody warte fortunę, i to dosłownie. Dlatego tym ciekawiej wygląda ten model, napędzany silnikiem elektrycznym, kosztujący 1,2 tys. dolarów. Problem w tym, że to tylko hulajnoga.

Bugatti Chiron Pur Sport Fascynacje 26 marca 2022, 06:00

Bugatti Chiron Pur Sport: Potęga szesnastki - FASCYNACJE

Pewna epoka dobiega końca – w manufakturze w Molsheim we Francji powstanie jeszcze tylko 50 egzemplarzy Bugatti Chirona. Tym większej ochoty nabraliśmy na przejażdżkę legendarnym autem z 16-cylindrowym silnikiem.

Bugatti-Rimac - powstanie nowej spółki Wydarzenia 3 listopada 2021, 06:00

Bugatti Rimac oficjalnie. Mate Rimac prezesem

Stało się. Porsche, Bugatti i Rimac otwierają nowy rozdział w historii motoryzacji, tworząc spółkę Bugatti Rimac z siedzibą w Chorwacji. Na czele firmy staje Mate Rimac.