[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Chrysler

Rozwiń
Markę Chrysler założono w 1925 roku, ale założyciel Walter Chrysler, pracę w przemyśle rozpoczął już w 1912 roku. Najpierw był szefem produkcji Buicka, potem stał się jego prezesem. W 1919 roku odszedł na emeryturę, ale przedsiębiorstwo Willys-Overland Company poprosiło go o pomoc. To właśnie w tej firmie wyprodukowano pierwszy samochód pod nazwą Chrysler. Był nim Chrysler Six z 1924 roku. W połowie lat 30. przedsiębiorstwo Chrysler Corporation było drugim największym producentem samochodów w USA.
W czasie wojny przestawiono produkcję na potrzeby armii. W latach 40. kondycja finansowa bardzo spadła, głównie przez masowe strajki robotników. Wynikiem tych strat była utrata drugiego miejsca wśród producentów amerykańskich. W latach 50. Chrysler zaprezentował dwa patenty, które później masowo wykorzystywano w przemyśle motoryzacyjnym. W 1955 roku po raz pierwszy zamontowano tranzystorowe radio samochodowe. Dwa lata później pierwszy elektroniczny wtrysk paliwa. W 1998 roku doszło do fuzji Chryslera z firmą Daimler-Benz, w wyniku czego powstała korporacja Daimler-Chrysler. W tym czasie wiele rozwiązań z Mercedesów zaczęto wykorzystywać w samochodach Chryslera. Np. model Crossfire w 80% składał się z podzespołów Mercedesa SLK. W 2009 roku 20% akcji koncernu Chrysler zostało przejętych przez Fiata. W 2012 Fiat posiadał już 58,5% kapitału Chryslera. W wyniku czego modele Chryslera są dziś sprzedawane pod marką Lancia, która tez należy do Fiata. Lancia Thema to europejska wersja Chryslera 300, a Lancia Voyager to tak naprawdę Chrysler o tej samej nazwie.

Testy samochodów marki Chrysler

VW Passat Variant Testy samochodów używanych 3 października 2014, 09:25

Używane 10 modeli, których nie warto kupować

Których aut nie warto kupować? Przedstawiamy listę dziesięciu modeli, które lepiej omijać z daleka. Przeczytaj, zanim kupisz.

Volkswagen Passat Variant B6 Testy samochodów używanych 5 października 2010, 15:09

Używane kombi z dużym bagażnikiem

Duże kombi przewiozą prawie wszystko. Wielkość bagażnika ma znaczenie nie tylko w chwili przeprowadzki. Przedstawiamy 9 aut używanych z największym kufrem. 

Chrysler PT Cruiser Cabrio Pierwsza jazda 23 sierpnia 2008, 18:58

Chrysler PT Cruiser - Duża zabawka?

Chrysler PT Cruiser mimo sporych rozmiarów budzi raczej uśmiech niż respekt, a wersja Cabrio jeszcze bardziej przypomina wyrośniętego „resoraka". Przy bliższym poznaniu okazuje się autem całkiem poważnym, ale i nadal sympatycznym.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Chrysler

Chrysler Portal Concept Wydarzenia 3 stycznia 2017, 09:37

Chrysler Portal – minivan przyszłości

Rozpoznawanie twarzy, zestaw stacji dokujących dla smart fonów i tabletów, kolorowe panele świetlne na karoserii i zdolności autonomiczne na poziomie 3 – tym chwali się Chrysler na targach CES.

Auta używane: Nietypowe w dobrej cenie Samochody używane 14 sierpnia 2015, 10:00

Auta używane: Nietypowe w dobrej cenie

Miały podbić rynek, a skończyło się wielkim niewypałem. Po latach stają się jednak modne, czy nawet kultowe. Wybraliśmy 8 aut, które niegdyś nie odniosły sukcesu, a dziś mają szansę na drugą młodość. 

Grand Prix Fiat Chrysler Automobiles Wydarzenia 11 maja 2015, 10:20

Grand Prix Fiat Chrysler Automobiles: Nasi na podium

W miniony weekend na torze w Kielcach odbyło się coroczne Grand Prix dla dziennikarzy. Grupa FCA udostępniła swoje samochody, którymi dziennikarze próbowali uzyskać jak najlepsze czasy. Nasi koledzy z redakcji stanęli na podium.

REKLAMA