Chrysler Crossfire

Chrysler Crossfire pojawił się w 2003 roku. To sportowe coupe (od 2004 roku także roadster) bazowało na Mercedesie SLK R170. Aż 80% komponentów pochodziło z niemieckiego kabrioletu. Nie inaczej było z silnikiem. 3,2-litrowe V6 pochodziło z wersji SLK 320. Chrysler Crossfire był dostępny w wersji Base, gdzie silnik rozwijał 215 KM, albo SRT-6, napędzanego silnikiem z AMG o mocy 330 KM. Auto miało być konkurentem BMW Z4 i Porsche Caymana, ale w Europie nie odniosło większych sukcesów. W sumie sprzedano niewiele ponad 76 tys. egzemplarzy.

Testy samochodów Chrysler Crossfire

Chrysler Crossfire Roadster Pierwsza jazda 23 czerwca 2008, 13:24

Chrysler Crossfire Roadster - Era Chryslera

Chrysler sypie nowościami jak z rękawa. W przeszłość odchodzą czasy, gdy w Europie kojarzony był tylko z jednym modelem - Voyagerem. Teraz idzie w sport i fun; dowodem - Crossfire Roadster.

Chrysler Crossfire Roadster Pierwsza jazda 22 maja 2008, 20:29

Chrysler Crossfire Roadster - Dwa oblicza

W świecie motoryzacji, tak jak w świecie ludzi, nie ma miejsca na równość. Są samochody powszechne i elitarne. Do tej drugiej grupy należy Chrysler Crossfire Roadster - otwarta wersja amerykańskiego coupé.

Chrysler Crossfire i Dodge Viper Pierwsza jazda 2 grudnia 2003, 09:59

Crossfire i Viper - Jadowite żmije

Dawno, dawno temu samochód służył do przewozu ludzi i towarów. Ale szybko okazało się, że może też dawać radość i przyjemność z jazdy. Dziś auta sportowe to ważny segment rynku. Zwłaszcza w USA, gdzie jeździ ich wiele, w tym najnowszy Chrysler Crossfire, którego oglądamy na tle legendarnego Dodge'a Vipera.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Chrysler Crossfire

Auta używane: Nietypowe w dobrej cenie Samochody używane 14 sierpnia 2015, 10:00

Auta używane: Nietypowe w dobrej cenie

Miały podbić rynek, a skończyło się wielkim niewypałem. Po latach stają się jednak modne, czy nawet kultowe. Wybraliśmy 8 aut, które niegdyś nie odniosły sukcesu, a dziś mają szansę na drugą młodość.