Dacia Duster

Dacia Duster to przedstawiciel niezwykle popularnego segmentu kompaktowych SUV-ów i pierwszy taki model w rodzinie rumuńskiej marki. Dacia Duster po raz pierwszy została zaprezentowana na wystawie w Genewie w 2009 roku, wówczas jeszcze jako model koncepcyjny. Już rok później, także w Genewie, można było zobaczyć wersję seryjną. Dacia Duster zbudowana została na płycie podłogowej Logana i obecnie jest jednym z najtańszych SUV-ów dostępnych również z napędem 4x4.

Opinia eksperta

Przestronność wnętrza, komfort jazdy, napęd na cztery koła, zdolności do jazdy w terenie i przede wszystkim cena sprawiają, że twarde plastiki i wizerunek Dacii nie powinny zniechęcić potencjalnych klientów. Tym bardziej że Dacię sprzed lat i obecną łączy jedynie nazwa.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Dacia Duster

Dacia Duster Pierwsza jazda 18 grudnia 2021, 06:00

Dacia Duster: Nowy standard - TEST

Nieco ładniejsza, z lepiej wykończonym wnętrzem i z nowymi multimediami Dacia Duster stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. I niewiele podrożała.

dacia duster Pierwsza jazda 21 lipca 2020, 14:00

Dacia Duster - Z gazem w podłodze - TEST

Dlaczego Dacia Duster jest dobra? Bo jest dobra i tania. Tej zasady trzyma się Dacia, która świętuje 15-lecie pod skrzydłami Renault w najlepszy sobie znany sposób – tanim modelem z jeszcze tańszym źródłem napędu. Wrażenia z jazdy Dusterem LPG.

Dacia Duster, Fiat Tipo, Suzuki Baleno - trzech z dyskontu Porównanie 23 grudnia 2018, 12:18

Dacia Duster, Fiat Tipo, Suzuki Baleno - trzech z dyskontu

Crossover, kompaktowe kombi, miejski hatchback. W supermarkecie z samochodami porozstawiano je w różnych działach, ale każde chce zainteresować tego samego klienta. W porównaniu trzy niedrogie modele.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Dacia Duster

Dacia Duster Extreme Wydarzenia 14 stycznia 2022, 14:00

Dacia Duster Extreme: znamy ceny limitowanej serii

Dacia Duster to czwarty najchętniej kupowany samochód w Polsce w 2021 roku. Teraz ten popularny SUV dostępny jest w limitowanej edycji Extreme.

Skoda Kamiq Monte Carlo Wydarzenia 14 listopada 2021, 06:00

10 najtańszych crossoverów do miasta – Ranking

Popularność miejskich crossoverów rośnie niezwykle szybko i można się spodziewać, że z czasem zajmą miejsce klasycznych samochodów klasy B i C. Oto lista najtańszych crossoverów do miasta oferowanych na polskim rynku.

Dacia Duster facelift 2021 Wydarzenia 2 lipca 2021, 16:01

Dacia Duster po face liftingu – znamy ceny

Dacia Duster przeszła niedawno face lifting. Nie są to rewolucyjne zmiany, niemniej ten popularny SUV zyskał kilka ulepszeń w kabinie i układzie napędowym oraz lepsze wyposażenie. Ile kosztuje?