Dacia Logan

Dacia Logan była pierwszym modelem stworzonym po odrodzeniu się rumuńskiej marki pod rządami Renault. Jej pierwsza generacja swoją premierę miała w 2004 roku na wystawie w Paryżu. Już dwa lata później model ten poddany został drobnemu liftingowi, by w 2008 roku przejść większą modernizację. Poza nadwoziem sedan, Logan był oferowany również jako kombi (Logan MCV), pickup (Logan Pickup) oraz van (Logan van). Zmianę generacyjną Dacia Logan przeszła w 2012 roku - premiera drugiej odsłony modelu miała miejsce także na wystawie w Paryżu, a rok później do oferty dołączył Logan MCV. Z racji bliskich koneksji z marką Renault model Logan jest/był sprzedawany na niektórych rynkach pod marką Renault, Nissan, a nawet Łada.

Testy samochodów Dacia Logan

Dacia Logan Pierwsza jazda 28 lipca 2021, 11:00

Dacia Logan z instalacją LPG: Zejść na ziemię - TEST

Dacia od lat udowadnia, że samochody wcale nie muszą być drogie, żeby były praktyczne, komfortowe i dobrze wyposażone. Taki jest również nowy Logan, tutaj – z instalacją LPG.

Volkswagen Passat Variant B6 Testy samochodów używanych 5 października 2010, 15:09

Używane kombi z dużym bagażnikiem

Duże kombi przewiozą prawie wszystko. Wielkość bagażnika ma znaczenie nie tylko w chwili przeprowadzki. Przedstawiamy 9 aut używanych z największym kufrem. 

Dacia Logan pick-up Pierwsza jazda 31 marca 2009, 15:14

Dacia Logan pick-up – studium prostoty

Dacia lubi wyzwania. Pojawienie się Dacii Logan w wersjach pick-up i van powinno spędzać sen z powiek konkurentom. I bynajmniej nie tylko z powodu ceny.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Dacia Logan

Dacia Sandero w teście Euro NCAP Wydarzenia 15 kwietnia 2021, 13:35

Nowe wyniki testów Euro NCAP – Enyaq, ID.4, Sandero, Logan

Euro NCAP przebadało cztery modele – elektryczne Skodę Enyaq i VW ID.4 oraz budżetowe Dacie Sandero Stepway i Logan. Nie wszystko poszło po myśli producentów.

 Najtańsze auta z dieslem – RANKING Wydarzenia 19 marca 2021, 17:00

Najtańsze auta z dieslem – RANKING

Sprzedaż aut z silnikami Diesla kuleje – w styczniu samochody napędzane jednostkami wysokoprężnymi stanowiły zaledwie nieco ponad 18% całości, w lutym tylko ponad 15%. Wciąż są jednak klasy, w których silnik Diesla ma mocną pozycję. A które auta z dieslami są najtańsze?

Dacia Sandero 2020 Wydarzenia 29 września 2020, 06:00

Dacia Sandero i Logan – premiera nowej generacji

Dacia Sandero i Logan debiutują w nowej odsłonie. Mają bardziej nowoczesny wygląd i wyposażenie, a producent obiecuje zachowanie dobrego stosunku jakości do ceny.