[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Datsun

Rozwiń
Marka Datsun została założona w 1931 roku, obecnym właścicielem jest Nissan. Początkowo firma nazywała się DAT Motorcar Co., która produkowała małe miejskie auto Datson. Dopiero w 1934 roku, kiedy kontrolę nad firmą przejął Nissan, przekształcono nazwę marki na Datsun. W czasie drugiej wojny światowej zaprzestano produkcji aut i skupiono się na ciężarówkach wojennych. Po wojnie nastąpił duży rozwój marki Datsun.
Pod koniec lat 50. Nissan zdecydował się na sprzedaż aut Datsuna do Stanów Zjednoczonych i wtedy marka zyskała spory rozgłos i gwałtownie wzrosło zainteresowanie samochodami Datsuna. Pierwszym eksportowym autem był model 113. Napędzał go 25-konny silnik o pojemności 850 ccm. Rok później dołączył do niego większy 310, który w większości bazował na Nissanie Bluebird. Na początku lat 60. otwarto nową fabrykę w japońskim mieście Oppama, skąd wyjeżdżało 200 tys. aut rocznie, z czego połowa szła na eksport. Najpopularniejszymi modelami Datsuna stały się auta sportowe Fairylady z końcówki lat 50. i cała późniejsza seria Z. W USA i Japonii Datsuny Z są dziś autami kultowymi. W latach 80. następowało stopniowa zmiana nazewnictwa samochodów, Datsun zaczął przechodzić na Nissana. W Wielkiej Brytanii dochodziło do sytuacji, gdzie model posiadał dwie nazwy, np. Datsun-Nissan Micra. OD 1986 roku wszystkie samochody Nissan-Datsun posiadały już tylko logo Nissana. Cała operacja przekształcania nazwy kosztowała Nissana ok. 300 mln $. W lipcu 2013 roku reaktywowano markę Datsun. Charakter marki określono jako niskobudżetowy i auta Datsuna mają być tanie i dostępne dla mas. Pierwszym modelem Datsuna po powrocie był model Go. Bazuje na platformie Nissana Micry. W 2014 roku zaprezentowano kolejne dwa modele on-Do i mi-DO.

Testy samochodów marki Datsun

Test Datsuna 260Z Testy samochodów używanych 21 lutego 2015, 12:00

Test Datsuna 260Z: Dla uśmiechu

Dzisiaj marka Datsun została reaktywowana, ale to zupełnie inna bajka niż samochód, którym jeździliśmy. Klasyczny Datsun 260Z ma się nijak do współczesnych aut tej marki, a nawet do innych klasyków.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Datsun

Datsun Cross Wydarzenia 26 stycznia 2018, 13:53

Datsun Cross - budżetowy crossover dla Azji

Zreanimowana przed paroma laty marka Datsun rozwija skrzydła. Do oferty wchodzi właśnie crossover o nazwie Cross.

Datsun mi-DO Wydarzenia 28 sierpnia 2014, 13:06

Datsun powraca

Na moskiewskim salonie motoryzacyjnym zostały zaprezentowane pierwsze, od 30 lat, modele marki Datsun mi-DO i on-DO.

Datsun GO: nowy model Datsuna oficjalnie! Wydarzenia 15 lipca 2013, 12:04

Datsun GO: nowy model Datsuna oficjalnie!

Datsun is back! Na razie jednak w postaci taniego miejskiego autka (Datsun GO), a nie szalonego driftowozu RWD.

REKLAMA