[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Ferrari California

Ferrari California to samochód typu cabrio produkowany od 2008 roku w Modenie. Pod maską samochodu znajduje się silnik V8 o pojemności 4.3 litra, który generuje 460 KM. Po wciśnięciu pedału gazu do dechy przy starcie, 100 km/h pojawi się na liczniku już po 3.9 s. Ferrari California maksymalnie potrafi rozpędzić się do prędkości rzędu 310 km/h. W lutym 2014 roku Ferrari przedstawiło najnowszy model California T wyposażony w turbodoładowanie. To pierwsze produkcyjne auto znanej firmy z Modeny wyposażone w turbosprężarkę od wielu lat. Samochód napędzany jest benzynowym silnikiem V8 o pojemności 3,8 l. Ferrari California T ma 560 KM i 755 Nm. Wstawienie turo do silnika przez włoskiego producenta było podyktowane przede wszystkim wprowadzeniem nowych norm dotyczących emisji spalin.

Opinia eksperta

<p>Nawet jeśliby się uprzeć i chcieć zarzucić Ferrari, że rozmienia się na drobne, nie można tego zrobić. Po „face liftingu” bardziej silnika i konstrukcji nadwozia niż zmianie wyglądu zewnętrznego – California z pakietem podnoszącym dynamikę prowadzenia zasługuje na przynależność do wąskiej i ekskluzywnej rodziny aut sportowych. A że przy tym potrafi być autem na co dzień, to tylko kolejna z jej zalet.</p>

Nawet jeśliby się uprzeć i chcieć zarzucić Ferrari, że rozmienia się na drobne, nie można tego zrobić. Po „face liftingu” bardziej silnika i konstrukcji nadwozia niż zmianie wyglądu zewnętrznego – California z pakietem podnoszącym dynamikę prowadzenia zasługuje na przynależność do wąskiej i ekskluzywnej rodziny aut sportowych. A że przy tym potrafi być autem na co dzień, to tylko kolejna z jej zalet.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Ferrari California

Ferrari California Test 14 września 2012, 10:20

Ferrari California

Ekstremalnie i... na każdą okazję. Żaden model Ferrari jeszcze nigdy nie był tak uniwersalny i tak tani (!) jak California. Większość kierowców korzysta z tego auta na co dzień i tłucze kilometry, jak robi się to każdym innym samochodem. My też tak spróbowaliśmy.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Ferrari California

Ferrari Portofino Wydarzenia 24 sierpnia 2017, 14:00

Ferrari Portofino - z wiatrem we włosach

Następca Californii, który zostanie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Frankfurcie, przenosi nas nazewnictwem ze Stanów Zjednoczonych na włoską prowincję.

Akcja serwisowa Ferrari California T Wydarzenia 29 grudnia 2015, 07:51

Akcja serwisowa Ferrari California T

Kolejne problemy z "ognistymi" maszynami z Maranello. Aż 185 egzemplarzy modelu California T zostało wezwanych do amerykańskich serwisów Ferrari z powodu ryzyka samozapłonu.

Ferrari California T od Novitec Rosso Wydarzenia 25 czerwca 2015, 13:00

Ferrari California T od Novitec Rosso

Kabriolet z Maranello pod okiem inżynierów z Novitec Rosso nabrał więcej życia. Nowy body-kit i porządny zastrzyk mocy charakteryzują Californię T N-Largo. 

REKLAMA