Ferrari FF

Ferrari FF to pierwszy samochód włoskiej marki produkowany w wersji nadwoziowej grand tourer. Auto miało swoją premierę w 2011 roku na targach samochodowych w Genewie. Pod maską kryje sie silnik V12 o pojemności 6.3 litra, który generuje moc 660 KM. Pozwala to kierowcy Ferrari FF zobaczyć "setkę" na prędkościomierzu już po zaledwie 3.7 s. Maksymalna prędkość wynosi bagatela 337 km/h. FF powstało głównie z myślą o klientach, którzy chcieli użytkować swoje Ferrari na codzień, nie od święta, czy na torze. W związku z tym Ferrari FF zyskało 4 miejscową kabinę oraz napęd na cztery koła, który wyłącza się dopiero po wbiciu piątego biegu.

Opinia eksperta

Dobra wiadomość jest taka, że FF jeździ jak prawdziwe Ferrari, chociaż na pokład może zabrać czterech pasażerów. Szkoda że układ kierowniczy jest zbyt bezpośredni, pedał hamulca stawia zbyt duży opór, a zużycie paliwa może przyprawić o zawał serca.

Marcus Peters
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Ferrari FF

Ferrari FF Test 13 listopada 2011, 18:51

Ferrari FF – test Ferrari Four

Pod maską potężny V12 - to akurat u Ferrari nic nowego. Za to FF jest pierwszym modelem, w którym napędzane są także przednie koła. No i najważniejsze - z tyłu mogą w nim usiąść dwie dorosłe osoby. Co potrafi Ferrari dla czworga?

Ferrari FF Pierwsza jazda 28 czerwca 2011, 09:20

Ferrari FF – cztery miejsca i napęd na cztery koła

Przyjście na świat nowego Ferrari to zawsze wielkie wydarzenie, a w roku pańskim 2011 debiutuje model wyjątkowy. Nasz raport z narodzin Ferrari FF.

Wiadomości dotyczące modelu Ferrari FF

Czy to zapowiedź nowego Ferrari FF? Wydarzenia 3 lutego 2016, 09:14

Czy to zapowiedź nowego Ferrari FF?

Ferrari FF to auto, które zadebiutowało na rynku w 2011 roku, na targach w Genewie i najwyższy czas na następce. Zachodnie media donoszą, że FF po liftingu zostanie pokazana pod koniec tego miesiąca. Do sieci wyciekło pierwsze, nieoficjalne zdjęcie tajemniczego Ferrari.

Ferrari FF facelifting Wydarzenia 26 stycznia 2016, 11:47

Ferrari FF - będzie facelifting

Ferrari podzieliło się pierwszą zapowiedzią odświeżonego modelu FF. Premierę zaplanowano na wystawę aut Concorso d'Eleganza Villa d'Este w przyszłym miesiącu.

Pagani Huayra Wydarzenia 4 listopada 2014, 11:39

Ferrari, Pagani, Lamborghini - bolidy z plakatu

Cztery samochody. Każdy z nich mógłby zdobić ścianę nad biurkiem. Oto Ferrari FF,  Pagani Huayra, Lamborghni Aventador i Morgan Threewheeler.