Ferrari laFerrari

Ferrari laFerrari to najszybsze dopuszczone do ruchu drogowego auto włoskiego producenta. Super-auto z Maranello swój debitu zaliczyło w 2013 roku na targach samochodowych w Genewie. Od tego też roku jest produkowane. Przy projekcie Ferrari laFerrari czynny udział brało dwóch kierowców F1- Felipe Massa i Fernando Alonso. Auto jest pierwszą w historii marki hybrydą; za napęd odpowiadają dwa silniki: pierwszy, benzynowy, 6.3 litra V12 DOHC, który dysponuje mocą 789 KM oraz silnik elektryczny o mocy 163 KM. W sumie samochód generuje aż 950 KM. Ferrari laFerrari niektóre elementy ma zapożyczone prosto z F1, chociażby system kontroli trakcji.

Testy samochodów Ferrari laFerrari

Ferrari LaFerrari: to już szczyt! Test 10 lutego 2015, 09:25

Ferrari LaFerrari: to już szczyt!

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że następca Ferrari Enzo będzie autem hybrydowym. A jednak stało się. Dziś Ferrari LaFerrari wzbija się na szczyt dzisiejszej technologii i osiągów, korzystając z elektrycznego wspomagacza. 

Wiadomości dotyczące modelu Ferrari laFerrari

Ferrari Enzo Sebastiana Vettela Wydarzenia 19 lutego 2021, 14:57

Kolekcja superaut Sebastiana Vettela na sprzedaż

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastien Vettel wyprzedaje osiem niezwykłych samochodów ze swojej bogatej kolekcji. Wśród nich prawdziwe perełki.

Ferrari LaFerrari Wydarzenia 5 grudnia 2016, 11:11

Ferrari LaFerrari 500. - rekord na aukcji

W miniony weekend odbyła się charytatywna aukcja, na której sprzedano 500. egzemplarz LaFerrari. To obecnie najdroższy samochód XXI w jaki sprzedano na licytacji.

Ferrari LaFerrari Wydarzenia 1 grudnia 2016, 14:01

LaFerrari numer 500 trafi pod młotek

Ferrari zakładało produkcję 499 egzemplarzy LaFerrari. Włoska stajnia zadecydowała, że powstanie jeszcze jeden i trafi na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.