[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Fiat Panda

Pierwszą generację Fiata Pandy zaprojektował Giorgetto Giugiaro, a auto trafiło do produkcji w 1980 roku. Projektowany był z myślą o kosztach, dlatego użyto tanich materiałów i skorzystano z prostej konstrukcji. Przez 23 lata produkcji Fiat Panda doczekał się wielu modyfikacji, ostatnia pojawiła się w 1991 roku, podczas której wdrożono skrzynię CVT, a także zastosowano napęd 4x4. W 2003 roku zaprezentowano II generację małej Pandy. W 2004 zdobyła tytuł auta roku Car of the Year 2004. Powstało wiele wersji Fiata Pandy, m. in. Panda 100HP z silnikiem o mocy 100 KM, Panda 4x4, Cross 4x4 i wiele innych, limitowanych. Fiat Panda II był produkowany w Tychach. W 2011 roku we Frankfurcie zaprezentowano trzecią generację Pandy. Tym razem produkcję przeniesiono z Tych do Turynu.

Opinia eksperta

<p>Auto małe, bardzo zdolne, ale w Polsce nie ma szans ze znacznie tańszymi, używanymi terenówkami.</p>

Auto małe, bardzo zdolne, ale w Polsce nie ma szans ze znacznie tańszymi, używanymi terenówkami.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Fiat Panda

Pięć pomysłów na auto 4x4 Testy porównawcze 6 kwietnia 2015, 09:00

Pięć pomysłów na auto 4x4

Nie ma jednego przepisu na auto z napędem na cztery koła. Sprawdzamy wady i zalety każdego z pomysłów w naszym porównaniu Audi A6 Allorad, Fiata Pandy Cross, Jeepa Renegade'a, Skody Superb Outdoor i Volvo V40 Cross Country. 

Fiat Panda i Kia Picanto Testy samochodów używanych 12 grudnia 2014, 09:49

Używane: Fiat Panda czy Kia Picanto?

Fiat Panda i Kia Picanto to typowe mieszczuchy. Małe gabaryty i oszczędne silniki sprawiają, że te autka są stworzone do miasta. Sprawdź, które auto wybrać, aby cieszyć się wygodną i bezawaryjną jazdą w mieście.

Nowy Fiat Panda Cross Pierwsza jazda 17 września 2014, 12:03

Fiat Panda Cross: Dzika Panda

Fiat Panda Cross to uterenowiona wersja uterenowionej wersji Fiata Pandy. Panda Cross to fajna zabawka dla amatorów jazdy w off-roadzie.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Fiat Panda

Fiat Panda City Cross Wydarzenia 3 lipca 2017, 13:56

Fiat Panda City Cross i Panda 4x4 już w salonach

Fiat odświeża ofertę swojego miejskiego modelu Panda. Wersje Panda City Cross oraz Panda 4x4 można już zamawiać.

Fiat Panda - face lifting mieszczucha Wydarzenia 20 września 2016, 14:15

Fiat Panda - face lifting mieszczucha

Po pięciu latach obecności na rynku, trzecia już generacja Fiata Pandy została poddana modernizacji. Czy dzięki kosmetycznym zmianom model na rok 2017 będzie w stanie stawiać czynny opór konkurencji?

Ekologia Samochody używane 25 lutego 2015, 13:05

Najoszczędniejsze modele w klasie

Jakie auta są najoszczędniejsze w swojej klasie? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, chcących kupić oszczędne auto. Zestawiamy auta, które palą najmniej w swojej klasie.

REKLAMA