[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Fiat Punto

Fiat Punto to auto segmentu B, które zadebiutowało w 1993 roku, zastępując model Uno. Pierwsza generacja była produkowana jako 3- i 5-drzwiowy hatchback oraz kabriolet produkowany w zakładach Bertone. W 1995 roku uzyskał tytuł Car of the Year 1995. W 1999 roku zadebiutowała druga generacja Punto, jednak nie było to całkiem nowe punto, a jedynie mocno zmodyfikowane. Było to spowodowane oszczędnościami ze strony Fiata i zasadą 6x2 (jedna płyta podłogowa dla dwóch modeli produkowanymi po 6 lat każdy). W 2003 przeprowadzono delikatny facelifting, a w 2011 zakończono produkcję Punto II. Trzecią generację zaprezentowano w Turynie w 2005 roku jako Fiata Grande Punto. Nazwa Grande miała oznaczać, że nowy model był większy od poprzednika. W 2009 roku pokazano kolejny model Fiata Punto i nadano mu nazwę Punto Evo. Po 3 latach obecności na rynku zmodernizowano ten model.

Opinia eksperta

<p>Fiat Punto Evo z technologią MultiAir to stwór z gatunku „wiele hałasu o nic”. Silnik Fiata przekonuje przede wszystkim elastycznością, natomiast dynamikę i zużycie paliwa ma przeciętne. Plus za porządną jakość, ale duży minus za bardzo wysoką cenę.</p>

Fiat Punto Evo z technologią MultiAir to stwór z gatunku „wiele hałasu o nic”. Silnik Fiata przekonuje przede wszystkim elastycznością, natomiast dynamikę i zużycie paliwa ma przeciętne. Plus za porządną jakość, ale duży minus za bardzo wysoką cenę.

Maciej Struk
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Fiat Punto

Downsizing Test 15 maja 2014, 10:35

Downsizing

Mała pojemność, duża moc. I wszystko w trosce o środowisko - tak w skrócie można opisać metodę downsizingu. W teście pięć aut i pięć silników.

Fiat Punto Evo Bravo Testy porównawcze 22 kwietnia 2011, 15:37

Czy większy samochód ma większy sens? Cz. 2

Dwa różne auta, dwa różne silniki, dwa różne poziomy wyposażenia, te same pieniądze. Wybrać większy zamiast mniejszego? A czemu nie? Sprawdzamy to na przykładzie trzech par. Tym razem - Fiat Punto Evo kontra Bravo.

Fiat, Punto, Evo, MultiAir Test 7 czerwca 2010, 10:13

Fiat Punto Evo MultiAir – pełen odlot

Według Fiata era silników spalinowych dzieli się na to, co było przed pojawieniem się technologii MultiAir i na to, co nastąpiło wraz z pojawieniem się jej. W teście Punto Evo z „przełomową" 1,4-litrową jednostką napędową.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Fiat Punto

Fiat Argo Wydarzenia 5 czerwca 2017, 11:08

Fiat Argo - następca Fiata Punto

Fiat Argo to następca modelu Punto. Samochód debiutuje jednak na razie tylko na rynku brazylijskim i nie wiadomo, czy pojawi się w Europie.

Fiat, Punto, nowy model,  2013 Wydarzenia 4 czerwca 2010, 16:05

Fiat Punto – szkic kolejnej generacji

Wiosną 2013 roku świat ma poznać kolejna generację bestsellera Fiata. Pierwszy szkic prezentujemy już dziś.

Downsizing w Fiacie przybiera na sile Akcesoria 23 grudnia 2009, 11:00

Downsizing w Fiacie przybiera na sile

Prezes zarządu Fiata - Sergio Marchionne ogłosił plany produkcyjne firmy na lata 2010 i 2011. Najciekawszą nowością jest nowy, dwucylindrowy silnik turbo

REKLAMA