REKLAMA

Fiat Punto

Fiat Punto to auto segmentu B, które zadebiutowało w 1993 roku, zastępując model Uno. Pierwsza generacja była produkowana jako 3- i 5-drzwiowy hatchback oraz kabriolet produkowany w zakładach Bertone. W 1995 roku uzyskał tytuł Car of the Year 1995. W 1999 roku zadebiutowała druga generacja Punto, jednak nie było to całkiem nowe punto, a jedynie mocno zmodyfikowane. Było to spowodowane oszczędnościami ze strony Fiata i zasadą 6x2 (jedna płyta podłogowa dla dwóch modeli produkowanymi po 6 lat każdy). W 2003 przeprowadzono delikatny facelifting, a w 2011 zakończono produkcję Punto II. Trzecią generację zaprezentowano w Turynie w 2005 roku jako Fiata Grande Punto. Nazwa Grande miała oznaczać, że nowy model był większy od poprzednika. W 2009 roku pokazano kolejny model Fiata Punto i nadano mu nazwę Punto Evo. Po 3 latach obecności na rynku zmodernizowano ten model.

Opinia eksperta

<p>Fiat Punto Evo z technologią MultiAir to stwór z gatunku „wiele hałasu o nic”. Silnik Fiata przekonuje przede wszystkim elastycznością, natomiast dynamikę i zużycie paliwa ma przeciętne. Plus za porządną jakość, ale duży minus za bardzo wysoką cenę.</p>

Fiat Punto Evo z technologią MultiAir to stwór z gatunku „wiele hałasu o nic”. Silnik Fiata przekonuje przede wszystkim elastycznością, natomiast dynamikę i zużycie paliwa ma przeciętne. Plus za porządną jakość, ale duży minus za bardzo wysoką cenę.

Maciej Struk
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Fiat Punto

maluchy Testy samochodów używanych 1 listopada 2020, 06:00

Używane Citroen C3, Fiat Punto, Skoda Fabia, Suzuki Swift i Toyota Yaris: Wytrwałe maluchy

Małe auta to nadal spory fragment rynku motoryzacyjnego. I nie tylko ze względu na ceny. To modele praktyczne, gabarytami prawie dorównały autom klasy Golfa sprzed 30 lat i są nawet bardziej przestronne wewnątrz. Sprawdzamy z czym się wiąże posiadanie Citroena C3, Fiata Punto, Skody Fabii, Suzuki Swifta i Toyoty Yaris.

Fiat Punto Testy samochodów używanych 26 października 2020, 08:02

Używany Fiat Punto (2005-2018) - Wytrwały typ

Produkowany przez 13 lat Fiat Punto jest przestronny, prosty konstrukcyjnie i pozbawiony większych wad oraz niedrogi w serwisowaniu i naprawach.

Downsizing Test 15 maja 2014, 10:35

Downsizing

Mała pojemność, duża moc. I wszystko w trosce o środowisko - tak w skrócie można opisać metodę downsizingu. W teście pięć aut i pięć silników.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Fiat Punto

Tipo Wydarzenia 26 maja 2020, 10:41

Fiat Tipo będzie SUV-em, powróci Punto

Fiat Tipo jest prawdziwym przebojem, ale ma już swoje lata, dlatego coraz częściej słychać o jego następcy. Co więcej, szykuje się też następca Fiata Punto.

Fiat Argo Wydarzenia 5 czerwca 2017, 11:08

Fiat Argo - następca Fiata Punto

Fiat Argo to następca modelu Punto. Samochód debiutuje jednak na razie tylko na rynku brazylijskim i nie wiadomo, czy pojawi się w Europie.

Fiat, Punto, nowy model,  2013 Wydarzenia 4 czerwca 2010, 16:05

Fiat Punto – szkic kolejnej generacji

Wiosną 2013 roku świat ma poznać kolejna generację bestsellera Fiata. Pierwszy szkic prezentujemy już dziś.

REKLAMA