[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Fiat Punto

Fiat Punto to auto segmentu B, które zadebiutowało w 1993 roku, zastępując model Uno. Pierwsza generacja była produkowana jako 3- i 5-drzwiowy hatchback oraz kabriolet produkowany w zakładach Bertone. W 1995 roku uzyskał tytuł Car of the Year 1995. W 1999 roku zadebiutowała druga generacja Punto, jednak nie było to całkiem nowe punto, a jedynie mocno zmodyfikowane. Było to spowodowane oszczędnościami ze strony Fiata i zasadą 6x2 (jedna płyta podłogowa dla dwóch modeli produkowanymi po 6 lat każdy). W 2003 przeprowadzono delikatny facelifting, a w 2011 zakończono produkcję Punto II. Trzecią generację zaprezentowano w Turynie w 2005 roku jako Fiata Grande Punto. Nazwa Grande miała oznaczać, że nowy model był większy od poprzednika. W 2009 roku pokazano kolejny model Fiata Punto i nadano mu nazwę Punto Evo. Po 3 latach obecności na rynku zmodernizowano ten model.

Opinia eksperta

<p>Fiat Punto Evo z technologią MultiAir to stwór z gatunku „wiele hałasu o nic”. Silnik Fiata przekonuje przede wszystkim elastycznością, natomiast dynamikę i zużycie paliwa ma przeciętne. Plus za porządną jakość, ale duży minus za bardzo wysoką cenę.</p>

Fiat Punto Evo z technologią MultiAir to stwór z gatunku „wiele hałasu o nic”. Silnik Fiata przekonuje przede wszystkim elastycznością, natomiast dynamikę i zużycie paliwa ma przeciętne. Plus za porządną jakość, ale duży minus za bardzo wysoką cenę.

Maciej Struk
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Fiat Punto

Downsizing Test 15 maja 2014, 10:35

Downsizing

Mała pojemność, duża moc. I wszystko w trosce o środowisko - tak w skrócie można opisać metodę downsizingu. W teście pięć aut i pięć silników.

Fiat Punto Evo Bravo Testy porównawcze 22 kwietnia 2011, 15:37

Czy większy samochód ma większy sens? Cz. 2

Dwa różne auta, dwa różne silniki, dwa różne poziomy wyposażenia, te same pieniądze. Wybrać większy zamiast mniejszego? A czemu nie? Sprawdzamy to na przykładzie trzech par. Tym razem - Fiat Punto Evo kontra Bravo.

Fiat, Punto, Evo, MultiAir Test 7 czerwca 2010, 10:13

Fiat Punto Evo MultiAir – pełen odlot

Według Fiata era silników spalinowych dzieli się na to, co było przed pojawieniem się technologii MultiAir i na to, co nastąpiło wraz z pojawieniem się jej. W teście Punto Evo z „przełomową" 1,4-litrową jednostką napędową.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Fiat Punto

Tipo Wydarzenia 26 maja 2020, 10:41

Fiat Tipo będzie SUV-em, powróci Punto

Fiat Tipo jest prawdziwym przebojem, ale ma już swoje lata, dlatego coraz częściej słychać o jego następcy. Co więcej, szykuje się też następca Fiata Punto.

Fiat Argo Wydarzenia 5 czerwca 2017, 11:08

Fiat Argo - następca Fiata Punto

Fiat Argo to następca modelu Punto. Samochód debiutuje jednak na razie tylko na rynku brazylijskim i nie wiadomo, czy pojawi się w Europie.

Fiat, Punto, nowy model,  2013 Wydarzenia 4 czerwca 2010, 16:05

Fiat Punto – szkic kolejnej generacji

Wiosną 2013 roku świat ma poznać kolejna generację bestsellera Fiata. Pierwszy szkic prezentujemy już dziś.

REKLAMA