REKLAMA

Ford C-Max

Ford C-Max zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2003 roku. Był pierwszym kompaktowym minivanem Forda. C-Max jest zbudowany na platformie Focusa. W 2006 roku przeszedł lifting, który upodobnił go bardziej do S-Maxa. We Frankfurcie w 2009 roku zaprezentowano drugą generację Forda B-Maxa. Model kontynuuje ideę Ford Kinetic Design.

Opinia eksperta

<p>Grand C-Max pomieści 7 pasażerów, ma wygodne rozsuwane drzwi, dużo miejsca we wnętrzu i daje możliwość żonglowania fotelami. Podczas jazdy zachowuje się bardzo stabilnie. Wady to przeciętna kultura pracy diesla, gąszcz przycisków i tworzywa podatne na zadrapania.</p>

Grand C-Max pomieści 7 pasażerów, ma wygodne rozsuwane drzwi, dużo miejsca we wnętrzu i daje możliwość żonglowania fotelami. Podczas jazdy zachowuje się bardzo stabilnie. Wady to przeciętna kultura pracy diesla, gąszcz przycisków i tworzywa podatne na zadrapania.

Dani Heyne
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Ford C-Max

Volkswagen Golf VI Testy samochodów używanych 14 lutego 2015, 10:00

Używane alternatywy Golfa VI do 40 tys.

Chcesz kupić używane auto za 40 tys., ale absolutnie nie chcesz Golfa? Zobacz siedem naszych alternatywnych propozycji aut używanych.

Test porównawczy Citroen Grand C4 Picasso, Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer Testy porównawcze 31 marca 2014, 09:56

Citroen Grand C4 Picasso, Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer: Rodzinna miejscówka

Gdy zwykłe kombi okazuje się za małe, nadchodzi czas vanów. Sprawdziliśmy, co potrafią trzej przedstawiciele tego gatunku wyposażeni w popularne diesle – nowy Citroën Grand C4 Picasso mierzy się z Zafirą Tourer i Fordem Grand C-Maxem.

Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer i Volkswagen Touran Testy porównawcze 24 kwietnia 2012, 13:23

Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer i VW Touran

Nie tylko dla rodziny. Opel Zafira Tourer jest nie tylko większy niż popularne Ford Grand C-Max czy VW Touran, ale jeszcze kusi wyposażeniem. I weryfikuje pogląd, że mężczyzna przesiada się do vana dopiero wtedy, gdy jego towarzyszka życia ma zostać mamą.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Ford C-Max

Ford Grand C-Max Wydarzenia 28 kwietnia 2015, 12:33

Ceny Forda Grand C-Maxa i S-Maxa w polskich salonach

Do polskich salonów wjeżdżają dwa Fordy - Grand C-Max i S-Max, oba po faceliftingu. Zobacz, jak wyglądają ich polskie ceny.

Ekologia Samochody używane 25 lutego 2015, 13:05

Najoszczędniejsze modele w klasie

Jakie auta są najoszczędniejsze w swojej klasie? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, chcących kupić oszczędne auto. Zestawiamy auta, które palą najmniej w swojej klasie.

Nowe silniki Forda Akcesoria 17 września 2009, 09:39

Nowe silniki Forda

Salon samochodowy we Frankfurcie to miejsce debiutu nie tylko nowych samochodów. Ważną premierą na stoisku Forda, oprócz modelu C-Max, była nowa rodzina silników benzynowych o nazwie EcoBoost.

REKLAMA