Ford Kuga

Ford Kuga został zaprezentowany w 2008 roku jako konkurent dla VW Tiguana i Toyoty RAV4. Kuga został zaprojektowany zgodnie z myślą Kinetic Design. W 2010 roku Kuga przeszła facelifting, a w 2012 roku zaprezentowano drugą generację fordowskiego crossovera. Dostępne są warianty przednionapędowe lub 4x4. W ofercie silników dostępne są dwa warianty: 1.6 EcoBoost (150 i 182 KM) oraz 2.0 TDCi (140 i 163 KM).

Opinia eksperta

<p>Ford stworzył kawał porządnego samochodu. Gdyby nie drobne kłopoty z ergonomią i widocznością do tyłu, mogłoby być jeszcze lepiej. Drugi minus należy się Kudze za koszty – najtańsza wersja, z napędem na „ośkę”, kosztuje 95 900 zł. W tej cenie można do woli wybierać w tradycyjnych kombi klasy średniej. Ale czy będą jeździły tak dobrze jak Ford Kuga?</p>

Ford stworzył kawał porządnego samochodu. Gdyby nie drobne kłopoty z ergonomią i widocznością do tyłu, mogłoby być jeszcze lepiej. Drugi minus należy się Kudze za koszty – najtańsza wersja, z napędem na „ośkę”, kosztuje 95 900 zł. W tej cenie można do woli wybierać w tradycyjnych kombi klasy średniej. Ale czy będą jeździły tak dobrze jak Ford Kuga?

Michał Hutyra
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Ford Kuga

Ford Kuga Testy porównawcze 25 marca 2021, 16:06

Ford Kuga EcoBoost vs EcoBlue mHEV: trudny wybór – TEST

Ford Kuga to aż osiem wersji napędów, w tym benzyna, diesel i trzy rodzaje hybryd. W naszym teście porównawczym mierzą się dwa 150-konne warianty – benzynowy EcoBoost i diesel EcoBlue. Który wybrać?

Ford Kuga Plug-in Hybrid Test 3 września 2020, 06:00

Ford Kuga Plug-in Hybrid: Lepszy pod każdym względem - TEST

Ford Kuga trzeciej generacji zmienił się nie do poznania i jest lepszy od poprzednika pod każdym względem. Testujemy topową, sportowo stylizowaną wersję ST-Line z 225-konnym zespołem hybrydowym typu plug-in.

Ford Kuga Pierwsza jazda 2 sierpnia 2020, 06:00

Ford Kuga: Zmiana stylu - TEST

Ford Kuga trzeciej generacji wygląda inaczej niż jego poprzednicy i jest dostępny w wersjach hybrydowych. Wrażenia z jazdy autem z silnikiem Diesla i instalacją 48 V.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Ford Kuga

Dacia Sandero Wydarzenia 28 września 2021, 17:42

Sandero detronizuje Golfa, a elektryki diesla

Który nowy samochód jest najpopularniejszy w Europie? Nie, już nie Golf. Teraz to Dacia Sandero. Znakiem czasów jest również fakt, że elektryki i hybrydy plug-in wyprzedziły auta z dieslem.

Ford Kuga Hybrid Wydarzenia 20 listopada 2020, 13:00

Ford Kuga Hybrid – pełna hybryda do kompletu

Ford Kuga Hybrid dołącza do wersji plug-in hybrid i mild hybrid. Do jego napędu służy klasyczny układ hybrydowy, z samoładującym się niedużym akumulatorem.

Ford Kuga 2019 Wydarzenia 3 kwietnia 2019, 11:11

Ford Kuga. Premiera trzeciej generacji

Ford zaprezentował trzecią generację swojego najpopularniejszego SUV-a. Oto nowy Ford Kuga w pełnej krasie.

REKLAMA