Ford Mondeo

Ford Mondeo zadebiutował w 1993 roku jako Mondeo Mk I. Wdrożenie nowego modelu kosztowało Forda 6 miliardów dolarów. Mondeo zastąpił legendarną Sierrę. Mondeo (łac. świat) było dostępne na prawie wszystkich rynkach motoryzacyjnych świata. Ford Mondeo czwartej generacji zadebiutował w 2006 roku w filmie "Casino Royale" z Jamesem Bondem. Dziś w sprzedaży oferowana jest już piąta generacja Mondeo, którą zaprezentowano w 2012 roku w USA. Auto ma bardzo ostre i dynamiczne linie nadwozia, a przód przypomina modele Astona Martina. Ford Mondeo V będzie oferowany od jesieni 2014 roku.

Opinia eksperta

<p>Ford Mondeo w wersji Titanium X ugina się pod ciężarem wyposażenia seryjnego i... chromu. 155-konny silnik TDCi świetnie pasuje do charakteru nie tylko przestronnej, rodzinnej limuzyny, ale nawet aut o nieco sportowym zacięciu.</p>

Ford Mondeo w wersji Titanium X ugina się pod ciężarem wyposażenia seryjnego i... chromu. 155-konny silnik TDCi świetnie pasuje do charakteru nie tylko przestronnej, rodzinnej limuzyny, ale nawet aut o nieco sportowym zacięciu.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Ford Mondeo

Ford Mondeo Testy samochodów używanych 7 czerwca 2021, 06:00

Używany Ford Mondeo (od 2014) - zalety i wady, co się psuje?

Znak rozpoznawczy Forda Mondeo to dobre właściwości jezdne. Jest przestronny, dobrze wyposażony i trwały. Można wybierać spośród kilku jednostek napędowych.

używane, klasa średnia Testy samochodów używanych 26 lipca 2020, 06:00

Używane modele klasy średniej: zalety, usterki, porady

Tym razem w naszym teście samochodów używanych auta klasy średniej. Opisujemy co się w nich psuje i jakie mają zalety. Opel Insignia, Ford Mondeo, Renault Laguna, Volkswagen Passat oraz Skoda Superb trafiły pod naszą lupę. 

Ford Mondeo Testy samochodów używanych 2 lipca 2020, 06:00

Używany Ford Mondeo - Przestrzeń pod kontrolą

Ford Mondeo (2007-2014) to po Skodzie Superb najprzestronniejszy model klasy średniej. Mondeo jest trwałe, dostępne w wielu wersjach silnikowych i wyróżnia się dobrymi właściwościami jezdnymi.

Wiadomości dotyczące modelu Ford Mondeo

Następca Forda Mondeo - wizualizacja Wydarzenia 10 listopada 2021, 10:31

Nowy Ford Mondeo – tak wygląda następca

Następca obecnego Forda Mondeo nadchodzi i wiele wskazuje na to, że przyjmie kształt pokazanego niedawno Forda Evosa. Nie będzie jednak crossoverem, a pozostanie sedanem.

Ford Evos Wydarzenia 21 kwietnia 2021, 06:00

Ford Evos będzie następcą Mondeo?

Ford Evos został oficjalnie zaprezentowany na salonie samochodowym w Szanghaju. Wiele mówi się o tym, że SUV trafi też do Europy, wypełniając lukę po Mondeo.

Ford Mondeo 2020 Wydarzenia 29 marca 2021, 09:45

Koniec Forda Mondeo, będą nowe modele

Ford zapowiedział zakończenie produkcji Forda Mondeo, jednocześnie zapowiadając rozwijanie gamy modelowej i jej pełną elektryfikację.