Ford Mustang

Ford Mustang to sportowy samochód typu pony car po raz pierwszy pokazany w 1964 roku. Od tamtego czasu Mustang stał się legendą, znaną na całym świecie. Stało się tak m. in. dlatego, że był to pierwszy samochód sportowy, który był dostępny dla mas. Kosztował niewiele ponad 2 tys. $, czyli kilkaset więcej niż podstawowy model Forda - Falcon. Po raz pierwszy oficjalnie w Europie Mustang pojawił się dopiero przy premierze najnowszej, piątej generacji w 2013 roku. Kupować go można także w Polsce. Podstawowym silnikiem będzie jednostka 2.3 EcoBoost o mocy 309 KM. Będą też wersje V6 i V8 w wariantach coupe i kabrio. Do produkcji Mustang ruszy we wrześniu 2014 roku.

Testy samochodów Ford Mustang

benzynowe i elektryczne Porównanie 8 października 2022, 06:00

Elektryczne kontra spalinowe: Ford, Skoda, Porsche - TEST

Dwa razy Ford Mustang, dwa razy Skoda RS i dwa razy Porsche z oznaczeniem Turbo S. Najszybsze auta trzech marek, w każdej parze model z silnikiem spalinowym oraz elektryk. Spotkanie starego świata z nowym.

Ford Mustang Mach 1 Testy 20 listopada 2021, 06:00

Ford Mustang Mach 1: Nie stanie się cud - TEST

Nie musisz pędzić autostradą, nie musisz wciskać gazu do oporu, nie musisz ani się skupiać ani napinać, by czerpać przyjemność z jazdy Fordem Mustangiem Mach 1.

Audi R8, Ford Mustang, Mazda MX-5, Porsche 718 Cayman Porównanie 30 stycznia 2021, 06:00

Audi R8 vs. Ford Mustang vs. Mazda MX-5 vs. Porsche Cayman: Auta z silnikami wolnossącymi: - TEST

Chociaż od lat wieszczy się im rychły koniec, silniki wolnossące jakoś nie chcą wyginąć. Audi R8, Ford Mustang, Mazda MX-5 i Porsche Cayman to cztery modele, których jednostki nabierają powietrza bez pomocy sprężarki. Mają od czterech do dziesięciu cylindrów.

Wiadomości dotyczące modelu Ford Mustang

Ford Mustang 2023 Wydarzenia 16 września 2022, 14:01

Nowy Ford Mustang – wersja ostatnia, poprawiona

Ford Mustang doczekał się nowego wcielenia, które prawdopodobnie jest ostatnim spalinowym Mustangiem w historii. Auto przeszło ewolucyjne zmiany, ale ważne, że zostaje silnik V8 i pojawiło się kilka ciekawych funkcji.

Ford Mustang California Special Wydarzenia 7 marca 2022, 11:09

Ford Mustang California Special. Kalifornijski klimat w Europie

Ford wprowadza do Europy nową wersję specjalną Mustanga. Nazywa się California Special, jest oferowany wyłącznie jako kabriolet, a pod jego maską pracuje wyłącznie silnik V8.

BMW M5 CS Wydarzenia 2 września 2021, 06:00

Perełki prosto z salonu. Te auta są współczesnymi klasykami

Klasyk kojarzy nam się z zabytkowym autem na żółtych tablicach. Tymczasem są też na rynku modele nowe, prosto z salonu, które już na starcie nazwać można współczesnymi klasykami.